Aktualizacja: 29.07.2020 11:01 Publikacja: 29.07.2020 10:40
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek
To ostatni dzień jaki ustawa o wyborach prezydenckich 2000 r. daje SN na podjęcie w tej kwestii uchwały. Posiedzenie zostało wyznaczone na godz. 12.00 w największej sali rozpraw SN przy zachowaniu zabezpieczeń przeciwepidemicznych.
Do Sądu Najwyższego wpłynęło w sumie ponad 5800 protestów wyborczych. Dotychczas (do środy 29 lipca do godz. 10.00) Sąd Najwyższy rozpoznał 277 protestów. W przypadku 12 protestów sąd uznał zarzuty w nich zawarte za zasadne, lecz bez wpływu na wynik wyborów. Zarzuty 25 zostały uznane za niezasadne, a w odniesieniu do 240 protestów sąd postanowił pozostawić je bez dalszego biegu.
Już w kwietniu 2025 roku ZUS ponownie wypłaci milionom seniorów 13. emeryturę. Świadczenie przysługuje większości emerytów i rencistów, jednak część osób nie jest do niego uprawniona, a niektórzy mogą stracić do niego prawo. Kto nie otrzyma trzynastej emerytury i dlaczego?
Główny Urząd Statystyczny podał we wtorek dane o wynagrodzeniach w 2024 r. To, jaką podwyżkę od marca dostaną miliony emerytów i rencistów zależy od m.in. od realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2024 r.
Wspólnota mieszkaniowa ma prawo bronić interesów jej członków, a sąd cywilny kontrolować transakcje syndyka – orzekł Sąd Najwyższy.
Renta wdowia, czyli zbieg świadczeń, wzbudza duże zainteresowanie. Wielu seniorów zdecydowało się już na złożenie wniosku – głównie osobiście w placówkach ZUS-u. Problemem są jednak pojawiające się błędy. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Sąd Rejonowy w Rybniku orzekł, że ZUS nie może odmówić wypłaty zasiłku chorobowego mężczyźnie, który na zwolnieniu lekarskim wyjechał do ośrodka leczenia traumy i stresu oraz praktyki medytacji w Meksyku. W Polsce bowiem prześladowała go żona.
Rafał Trzaskowski w sprawie edukacji zdrowotnej troszeczkę przesadził, ale już w sprawie migracji dotyka tych tonów, które rezonują w polskim w polskim społeczeństwie – ocenił Adam Traczyk, dyrektor More In Common Polska w rozmowie z Michałem Kolanką.
– Jeżeli chcemy żyć w gospodarce, której przyszłością mają być kurierzy na jednoosobowych działalnościach gospodarczych, jeżdżący od paczkomatu do paczkomatu, to być może to jest dobry pomysł, żeby tę przyszłość wytyczał akurat Rafał Brzoska, Ale ja chciałbym, żebyśmy jednak byli w Polsce trochę ambitniejsi – powiedział Adrian Zandberg, kandydat partii Razem na prezydenta RP.
W badaniu UCE Research dla Onetu respondentów zapytano czy - ich zdaniem - kandydat/kandydatka wystawieni przez formację polityczną, którą popierają, niezbyt dobrze sprawdza się w tej roli i czy formacja ta powinna rozważyć wymianę kandydata.
Donald Trump podpisał rozporządzenie, w którym nakazuje amerykańskim agencjom rządowym bliską współpracę z Elonem Muskiem w działaniach, które mają na celu zmniejszenie zatrudnienia w administracji USA.
Choć obecna kampania wyborcza, jak wiele wskazuje, może być ostrzejsza, to paradoksalnie rola sądów zmaleje. Muszą jednak zdać sobie sprawę z ograniczeń prawdy sądowej i kampanijnej procedury.
Kampanią przed wyborami prezydenckimi 2025 rządzi temat imigrantów. Każdy z kandydatów chce użyć magicznych słów „migrant”, „obcokrajowiec”, „przestępca”. W końcu się zleją w jedno. Tylko kto na tym skorzysta?
Czy w wyborach prezydenckich jest kandydat, który pogodzi realizm i idealizm? Rafał Trzaskowski czy Karol Nawrocki, Szymon Hołownia czy Adrian Zandberg?
Donald Tusk twardo sprzeciwiający się przyjmowaniu imigrantów przez Polskę, Rafał Brzoska w roli polskiego Elona Muska, Rafał Trzaskowski, który domaga się zdecydowanych działań, z deportacjami na czele, wobec cudzoziemców wchodzących w konflikt z prawem – trumpizacja Koalicji Obywatelskiej i jej kandydata na prezydenta trwa w najlepsze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas