Aktualizacja: 13.11.2018 07:17 Publikacja: 13.11.2018 07:17
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik
Po wprowadzeniu Krajowej Administracji Skarbowej część funkcjonariuszy stała się pracownikami służby cywilnej. Było tak w przypadku dwóch byłych celników, którzy przyjęli nowe warunki zatrudnienia na etacie. Nie pełnili już służby. Od dyrektora Izby Administracji Skarbowej domagali się więc wydania świadectwa służby. Jednak im odmówiono. Dyrektor Izby stanął na stanowisku, że w ich przypadku nie doszło do zwolnienia. Brak jest więc podstaw do wydania takiego świadectwa. Dotychczasowe stosunki służby przekształciły się po prostu w stosunek pracy.
Po przyjęciu przez rząd nowelizacji mrożącej ceny energii adwokat Artur Pięta z Kancelarii Adwokackiej Sieńko Pięta i Partnerzy s.c. tłumaczy, jakie dokumenty złożyć i gdzie, aby zapłacić mniej za prąd.
Uregulowanie solidarnego zobowiązania wobec banku przez jednego kredytobiorcę nie jest darowizną na rzecz drugiego. Fiskusowi nic do tego.
Wzrost cen papierosów i innych wyrobów tytoniowych oraz alkoholu. Podniesienie składki ZUS oraz wyższe stawki podatku od nieruchomości – na te m.in. podwyżki w 2025 r. powinniśmy się przygotować.
Od 1 stycznia 2025 roku nastąpi wzrost maksymalnych stawek podatku od nieruchomości. Wiele gmin już podjęło uchwały o podwyżkach. Sprawdzamy, gdzie już wiadomo, że wzrośnie podatek od nieruchomości.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Przyszły rok przyniesie szereg zmian związanych z prawem pracy. Oprócz wzrostu kwoty płacy minimalnej zapowiadana jest również m.in. zmiana w naliczaniu stażu pracy i zasiłku dla bezrobotnych. Pojawi się również nowy typ urlopu dla rodziców.
Chociaż o potrzebie ochrony ludności przed atakiem z powietrza mówi się od dawna, niewiele się w tym kierunku robi. Można wręcz odnieść wrażenie, że takie działania są pozorowane.
Rada Fiskalna to nowe gremium, które ma patrzeć rządowi na ręce, jak wydaje on publiczne pieniądze. To, czy jej rola w systemie będzie istotna, czy raczej marginalna, zależeć może od postawy jej członków – oceniają ekonomiści.
Przed wyrażeniem zgody na wydzierżawienie nieruchomości należy umieścić ją w wykazie.
Prawie 100 mld zł wydano w zeszłym roku na emerytury i renty z budżetu państwa. Każdy pracujący zapłacił przeciętnie – oprócz swoich składek – ponad 6,5 tys. zł.
Aktualnie trwa czynność przesłuchania w charakterze podejrzanego funkcjonariusza, który użył broni palnej w trakcie interwencji w sobotę - mówił przedstawiciel Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, która prowadzi czynności w związku z tragedią, do jakiej doszło w Warszawie 23 listopada.
W Namysłowie na Opolszczyźnie doszło do tragedii. Podczas rodzinnego spotkania 32-latek zastrzelił trzy osoby i wziął troje zakładników.
Na razie krajowe banki kupują polski dług na potęgę. Czy pojawi się jakiś sufit w finansowaniu rekordowo dużych potrzeb Skarbu Państwa?
Jeżeli podmiot hiszpański, który otrzymuje dywidendę, jak również hiszpańska spółka holdingowa, której finalnie podmiot ten przekazuje tę dywidendę, są opodatkowane na terytorium UE, to spełnione są warunki zwolnienia z podatku u źródła.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas