Aktualizacja: 22.11.2024 02:17 Publikacja: 23.09.2021 21:00
Kalina Cyz, p.o. dyrektora Teatru TV
Foto: PAP/Tomasz Gzell
Pierwszą premierą już w poniedziałek 27 września, będzie widowisko muzyczne „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj” Cypriana Kamila Norwida (w 200. rocznicę jego urodzin) z muzyką Włodka Pawlika, które wykona jego trio. W roli wokalistów: Natalia Wilk i Marek Bałata, a recytatorów – Martyna Byczkowska i Maciej Musiał. Brzmi dziwnie jak na propozycję poniedziałkowego Teatru TV. Z drugiej strony - już w 2019 w ramówce TVP Kultura roku dyrektorka tej anteny Kalina Cyz stawiała na dominantę muzyczną. Teraz będąc p.o. dyrektora Teatru TV, zdaje się myśleć podobnie i o tym zadaniu. Zamierza też bowiem pokazać i widowisko określone jako „słowno-muzyczne”: „Następna stacja Marek Nowakowski”, autorskie dzieło Tomasza Motyla z udziałem Andrzeja Mastalerza i Krzysztofa Szczepaniaka w obsadzie aktorskiej, muzycznej - Katarzyny Sochackiej i Eldo z zespołem. Widowiska może i będą, ale na pewno nie takie, o których myśleli przez lata dyrektorzy Teatru TV programując poniedziałkową ramówkę tego pasma.
George R.R. Martin, autor „Gry o tron”, dał do zrozumienia, choć dwuznacznie, że może nas czekać serial z Maisie Williams, czyli nowa historia, której bohaterką będzie Arya Stark.
„Pełna powaga” Oscara Wilde’a w reżyserii Tadeusza Kabicza m. in. z Danutą Stenką, Jaśminą Polak, Piotrem Cyrwusem i Piotrem Trojanem to pierwsza oryginalna produkcja Teatru Telewizji za dyrekcji Michała Kotańskiego.
„Szogun” (Disney+) pobił rekord 18 nagród na gali Emmy’2024, w tym za najlepszy serial dramatyczny i najlepsze aktorskie role. Za najlepszą komedię uznano „Hacks”. Elizabeth Debicki otrzymała nagrodę za „The Crown”.
„Gra z cieniem” Kingi Dębskiej, reżyserki „Moich córek krów”, „Zabawy, zabawy” czy „Planu B”, to serial o lekarce oskarżonej o morderstwo wysoko postawionej komunistki. W TVP2 i VOD będzie dostępny od 15 września.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Premiera pierwszego odcinka „Pingwina” na platformie Max zbliża się wielkimi krokami. Co wiemy o nowym serialu, którego akcja rozgrywa się w uniwersum Batmana?
„Chłopki” Sulimy i Piaseckiego o m.in. skomplikowanych relacjach polsko-ukraińskich to świetny komentarz do wpisów Leszka Millera na platformie X o Ukraińcach. Rzecz dzieje się w firmie o tradycjach z 1672 i Wołynia. Dwa lata później niż w serialu „1670".
W muzyczno-teatralnej „Pasji według św. Marka” Pawła Mykietyna w roli Poncjusza Piłata wystąpi Magdalena Cielecka. Inscenizowany koncert odbędzie się 21 listopada w Warszawie.
Kiczowatym „Faustem” w Narodowym Wojciech Faruga jako reżyser otworzył swoją dyrekcję w Dramatycznym w Warszawie.
100 lat po Noblu za powieść „Chłopi” zainteresowanie utworem nie słabnie.
Sprzedane w pół milionie egzemplarzy „Chłopki. Opowieść o naszych babkach" Joanny Kuciel-Frydryszak stały się punktem wyjścia spektaklu w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego. Premiera w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy 9 listopada.
Wyreżyserowany przez Krystynę Jandę w OCH-Teatrze „Koniec czerwonego człowieka” to jeden z najbardziej poruszających i wciągających spektakli, jakie oglądałem od dawna.
Małgorzata Szydłowska, współzałożycielka krakowskiej Łaźni Nowej, w jej dwudziestym, jubileuszowym sezonie zaprasza na spektakl „Nurt”. Znana scenografka wyreżyserowała przedstawienie o pierwszym teatrze w Nowej Hucie. Premiera 7 listopada.
Ten spektakl uświadamia nam, że nie ma jednego „normalnego” schematu funkcjonowania ludzkiego umysłu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas