Aktualizacja: 31.07.2020 15:07 Publikacja: 31.07.2020 14:08
Foto: Adobe Stock / Tomasz Warszewski
W ciągu ostatnich siedmiu dni Ministerstwo Zdrowia informowało o 715 nowych przypadkach koronawirusa w województwie małopolskim oraz o śmierci 15 osób zakażonych w tym regionie (w tym 14 w Krakowie; jeden przypadek śmiertelny w tym mieście dotyczył mieszkańca woj. śląskiego). W piątek przekazano, że testy potwierdziły 77 zakażeń SARS-CoV-2. Obok Śląska Małopolska to region, w którym ostatnio jest najwięcej nowych przypadków koronawirusa.
Do tematu odniósł się m.in. dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (jednoimiennego). - Jest bardzo źle. Żarty się skończyły – Marcin Jędrychowski, cytowany przez Radio Kraków. Jego zdaniem można już mówić o fali zachorowań na COVID-19 w Małopolsce. Dyrektor zwrócił uwagę, że w kierowanej przez niego placówce jest ponad 200 pacjentów z koronawirusem, a miejsc - trzysta kilkadziesiąt. Wiele przypadków to przypadki ciężkie, ponad 80 osób korzysta z tlenoterapii, 12 wymaga respiratora. Jędrychowski mówił, że w kwietniu liczby te były mniejsze.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump zapewnił, że Ukraina będzie stroną rozmów pokojowych z Rosją, które inicjują Stany Zjednoczone.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump zapowiada, że spotka się z Władimirem Putinem w Arabii Saudyjskiej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rosja wypuściła z kolonii karnej Marka Vogela, pracownika ambasady USA, skazanego na 14 lat więzienia za przemyt narkotyków.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump przekonuje, że zarówno Rosja, jak i Ukraina, chcą zawrzeć porozumienie kończące wojnę.
Rząd chce zwiększyć środki z budżetu na repatriację. I znieść limity. To ważne, bo Polacy z Azji chcą wracać nad Wisłę. Są tu potrzebni. Zwłaszcza dziś.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
„Czy Pani/Pana zdaniem rząd Donalda Tuska jest w stanie poprawić sytuację gospodarczą Polski?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Walentynki u singli, w parach i u rodziców bardzo małych dzieci wyglądają skrajnie odmiennie. Życie przechodzi od wręczania róż po zabawę brokatowym klejem na bal w przedszkolu. Ale oprócz świętowania miłości, trzeba jeszcze o nią dbać. A kto to umie?
Policjantowi, który zostawił zatrzymanego pod opieką żołnierza WOT, przybranego do policyjnego patrolu, grozi dyscyplinarka. Żołnierz nie ma bowiem w patrolu takich samych uprawnień jak funkcjonariusz.
Trybunał w Strasburgu uznał, że Polska naruszyła art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka poprzez zwolnienie homoseksualnego nauczyciela, który prowadził bloga zawierającego m.in. treści erotyczne. Trzech z siedmiu sędziów złożyło jednak zdanie odrębne.
Książka „Przy stoliku w Czytelniku” wywołuje nostalgię za czasami, kiedy jeszcze było trochę bardziej wytwornie, chociaż pod uciskiem. Zanikła dziś sztuka konwersacji, no i artyści już nie tacy.
W dzisiejszym świecie poczucie istnienia wartości ma szczególne znaczenie. A to właśnie daje lektura książki „The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas