Poprawa opieki zdrowotnej i przyspieszenie wdrażania usług e-zdrowia to tylko część planów rządu przyjętych na ostatnim posiedzeniu. W większości stanowią one powtórzenie Krajowego Planu Odbudowy.
Planuje cała Europa. Każde państwo członkowskie zostało bowiem zobowiązane do przedłożenia Komisji Europejskiej do końca kwietnia planu zmian w obszarze gospodarczym i społecznym. W Polsce za Krajowy Program Reform 2022/2023 odpowiada Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości. Jak podkreślają jego przedstawiciele, w KPR przedstawiono założenia w obszarach najważniejszych wyzwań gospodarczych i społecznych Polski. Chodzi m.in. o zapewnienie stabilności finansów publicznych, poprawę opieki zdrowotnej, zapewnienie przedsiębiorstwom dostępu do finansowania i płynności, zazielenienie gospodarki czy transformację cyfrową przedsiębiorstw i administracji publicznej. Osobne wyzwanie związane jest z konfliktem zbrojnym w Ukrainie.
Rząd zapowiada też m.in. zwiększenie wpływu społeczeństwa na zmiany prawa. Chce zmienić regulaminy Sejmu, Senatu i Rady Ministrów tak, by zwiększyć wykorzystanie konsultacji społecznych i ocen skutków regulacji w procesie stanowienia prawa. Chce m.in. wprowadzić obowiązkową ocenę skutków regulacji i konsultacje społeczne projektów ustaw zgłaszanych przez posłów i senatorów.
Rząd chce się również zająć aktywizacją bezrobotnych – wzmocnić poradnictwo zawodowe, refundować koszty opieki nad dziećmi z niepełnosprawnościami do 18. roku życia oraz rozwijać kształcenie ustawiczne. Zapowiada też uelastycznienie organizacji pracy – wprowadzenie do kodeksu pracy na stałe pracy zdalnej oraz rozszerzenie elastycznej organizacji pracy dla rodziców dzieci w wieku do ośmiu lat i osób opiekujących się np. krewnymi wymagającymi opieki lub wsparcia z poważnych względów medycznych.