Petycja do UE: zatrzymać "putinizację” polskiego wymiaru sprawiedliwości

To nie jest przypadek, że już w trakcie wojny napastniczej w Ukrainie polskie władze podjęły szereg działań mających na celu dalsze niszczenie praworządności - przekonuje w najnowszej petycji Komitet Obrony Sprawiedliwości KOS. Petycja została skierowana do Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej.

Publikacja: 15.03.2022 10:15

Petycja do UE:  zatrzymać "putinizację” polskiego wymiaru sprawiedliwości

Foto: Adobe Stock

dgk

Pod petycją "przeciwko niszczeniu praworządności w Polsce w trakcie wojny w Ukrainie" widnieją podpisy przedstawicieli Inicjatywy #Wolne Sądy, Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy, Stowarzyszenia Sędziów „THEMIS”, Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, OgólnopolskieGO Stowarzyszenia Sędziów Sądów Administracyjnych, Archiwum Osiatyńskiego, Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris”, Prezydium Forum Współpracy Sędziów, Stowarzyszania Prokuratorów „Lex Super Omnia”.

Autorzy petycji zwracają uwagę, że od momentu agresji Rosji na Ukrainę polski rząd pozycjonuje się na arenie międzynarodowej jako obrońca wolności i demokracji, a jednocześnie przyśpieszył tempo "niszczenia standardów demokracji i państwa prawa" i "kontynuuje działania zmierzające do „putinizacji" polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz systemu ustrojowego".

Pozostało 88% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podatki
Skarbówka zażądała 240 tys. zł podatku od odwołanej darowizny. Jest wyrok NSA
Prawo w Polsce
Jest apel do premiera Tuska o usunięcie "pomnika rządów populistycznej władzy"
Edukacja i wychowanie
Ferie zimowe 2025 później niż zazwyczaj. Oto terminy dla wszystkich województw
Praca, Emerytury i renty
Ile trzeba zarabiać, żeby na konto trafiło 5000 zł
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Prawo karne
Rząd zmniejsza liczbę więźniów. Będzie 20 tys. wakatów w celach