Aktualizacja: 04.02.2025 22:33 Publikacja: 11.01.2024 08:55
Foto: KW Straży Pożarnej w Łodzi
Bartosz Tiutiunik, obrońca kierowcy wystąpił o list żelazny dla swojego klienta 4 października ubiegłego roku. Tego samego dnia na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich polskie służby we współpracy z lokalną policją zatrzymały Sebastiana M.
W piątek 17 listopada 2023 r. Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim nie zgodził się na wydanie listu żelaznego. Odmowną decyzję podtrzymał Sąd Apelacyjny w Łodzi.
Resort Adama Bodnara ma już projekty, które pozwolą rozwiązać kwestię tzw. neosędziów. Długotrwała weryfikacja czy natychmiastowa utrata obecnych stanowisk? Ujawniamy szczegóły przepisów, które mają „uzdrowić” polskie sądy.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
W ostatnich latach przybyło wielu nowych użytkowników ROD, którzy często użytkują je niezgodnie z prawem. Praktykom takim postanowił przeciwdziałać Polski Związek Działkowców (PZD) poprzez obowiązkowe szkolenia dla nowych działkowców.
W lutym 2025 roku dwie grupy seniorów otrzymają emeryturę nieco szybciej niż zwykle. Chodzi o tych emerytów, którym termin wypłaty świadczenia wypada w dzień wolny od pracy. Kto może liczyć na wcześniejszy przelew z ZUS?
Sfera budżetowa, w tym służby mundurowe mogą liczyć na podwyżki wynagrodzeń z wyrównaniem od stycznia. Zgodnie z ustawą budżetową, wyniosą one tyle, ile prognozowana inflacja. W jaki sposób będą dzielone podwyżki – kwotowo, czy procentowo?
Świadczenie wychowawcze 800 plus każdego miesiąca jest standardowo wypłacane w dziesięciu terminach. Ze względu na datę przelewu przypadającą w dni wolne od pracy, część rodzin otrzyma pieniądze wcześniej. Niektóre z nich jeszcze w styczniu. Luty to również miesiąc, w którym ZUS rozpoczyna przyjmowanie wniosków na nowy okres rozliczeniowy.
Prokurator generalny Adam Bodnar skierował do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Zbigniewowi Ziobrze w związku z karą porządkową 30 dni aresztu o jaką dla byłego ministra sprawiedliwości wnioskuje komisja śledcza ds. Pegasusa.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wznowiła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych majątkowych byłego wicepremiera w rządzie PiS, Jacka Sasina.
Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście – Północ w Warszawie umorzyła dochodzenie w sprawie pobicia szefa Studium Europy Wschodniej UW, prof. Jana Malickiego.
Prokurator Generalny Adam Bodnar przekazał we wtorek do marszałka Sejmu wniosek o wyrażenie przez Sejm zgody na pociągnięcie posła na Sejm RP Marcina Romanowskiego do odpowiedzialności karnej. Chodzi o 8 nowych zarzutów wobec byłego wiceministra odpowiedzialnego za Fundusz Sprawiedliwości.
Do sądu trafił akt oskarżenia wobec sześciu osób związanych z pozyskaniem dotacji z Funduszu Sprawiedliwości dla Fundacji Profeto. Wśród oskarżonych jest ksiądz Michał O., urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości oraz członkowie komisji konkursowych przyznających dotacje.
Do prokuratury wpłynął wniosek komisji śledczej ds. Pegasusa w prawie 30-dniowego aresztu wobec byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości prokurator generalny Adam Bodnar zadeklarował, że się pod nim podpisze.
Świadek komisji został doprowadzony do Sejmu na sześć minut przed głosowaniem wniosku o areszt dla niego. Policja zwolniła go dopiero godzinę później – o 11.45.
Tarnobrzeska prokuratura podejmuje postępowanie w związku z kolizją kolumny rządowej z samochodem seicento, w której w 2017 roku jechała premier Beata Szydło.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas