Aktualizacja: 22.11.2024 02:23 Publikacja: 02.01.2023 14:28
Foto: AFP
Sondaż Savanta dla "The Independent" pokazuje również, że liczba osób, które sprzeciwiają się kolejnemu głosowaniu spadła - mniej niż jedna czwarta wyborców jest obecnie przeciwna referendum.
Wielka Brytania formalnie opuściła UE 31 stycznia 2020 roku, ale "okres przejściowy" oznaczał, że przestrzegała brukselskich przepisów i pozostała na jednolitym rynku do 31 grudnia 2020 roku.
Matt Gaetz odrzucił nominację Donalda Trumpa na stanowisko prokuratora generalnego, twierdząc, że jego kandydatura „odciąga uwagę od kluczowej pracy” związanej z przekazaniem władzy Trumpowi.
Po raz pierwszy od 25 lat Parlament Europejski nie odrzucił żadnego z kandydatów na komisarzy. To wcale jednak nie jest oznaką zgody między partiami europejskiego głównego nurtu.
Nowa administracja Donalda Trumpa będzie jeszcze mocniej wspierać Izrael. Co kształtuje politykę USA? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Michał Płociński rozmawia z Philipem Steele’em, amerykańskim historykiem, o głębokich korzeniach chrześcijańskiego syjonizmu oraz współczesnej ideologii chrystianizmu i ich kolosalnym wpływie na światopogląd białych Amerykanów.
Izba Przygotowawcza Międzynarodowego Trybunału Karnego wydała nakaz aresztowania premiera Izraela, Beniamina Netanjahu i byłego już ministra obrony Jo'awa Gallanta.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus trafił do szpitala w Rio de Janeiro - podała lokalna gazeta O Globo. Jak poinformował szpital Samaritano Barra da Tijuca w Rio de Janeiro po spędzeniu nocy na obserwacji, został wypisany.
Na rynku brytyjskim szkło polskiego pochodzenia cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki dwóm firmom, które przez lata znacząco urosły i odniosły tam sukces.
Londyńskie City straciło z powodu brexitu 40 tys. miejsc pracy w sektorze finansów — poinformował Reutera Michael Mainelli, Lord Mayor of City of London, czyli burmistrz finansowej dzielnicy Londynu.
Laburzyści chcą lepszej współpracy z UE. Bruksela gotowa jest do rozmów pod warunkiem, że Wielka Brytania otworzy się na młodych mieszkańców Unii.
Wielka Brytania znów odroczyła o 6 miesięcy wprowadzenie fizycznych kontroli warzyw i owoców importowanych z krajów Unii, aby nowy rząd mógł poznać opinie importerów. Nowe kontrole kosztowałyby 200 mln funtów rocznie. Obowiązują już na całą żywność i cięte kwiaty.
Po tygodniach politycznych negocjacji Emmanuel Macron wyznaczył nowego premiera.
Europa dokonuje znów historycznych wyborów, które mogą znacząco wpłynąć na jej przyszły kształt. A historia lubi się powtarzać, choć na szczęście nie zawsze musi.
Środa była ostatnim dniem kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii. Z sondaży wynika, że po 14 latach konserwatyści oddadzą władzę labourzystom, a premierem będzie przywódca Partii Pracy, Keir Starmer.
Osiem lat po referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, o tym, że kraj powinien być poza UE, przekonanych jest 24 proc. mieszkańców Wysp - wskazuje najnowsze badanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas