Unijna odyseja kosmiczna

Europa inwestuje w politykę kosmiczną z korzyścią dla nas wszystkich – pisze unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP.

Aktualizacja: 25.07.2018 21:08 Publikacja: 25.07.2018 21:00

Unijna odyseja kosmiczna

Foto: Adobe Stock

Wczoraj Unia Europejska z powodzeniem wystrzeliła cztery nowe satelity, które znalazły się na orbicie naszej planety. Zapewni to nie tylko dokładniejszy sygnał, ale jest kolejnym krokiem do uczynienia programu Galileo najlepszym i najdokładniejszym na świecie systemem nawigacji satelitarnej do 2020 r.

Dlaczego, to co dzieje się w przestrzeni kosmicznej, powinno jednak nas obchodzić? Odpowiedź na to pytanie znajduje się częściowo w naszych dłoniach. Dzięki Galileo mapy na naszych smartfonach będą w stanie pokazać pozycję użytkownika z dokładnością do 20 cm, czyli precyzyjniej niż GPS. Pozytywnie reaguje również gospodarka: tylko w zeszłym roku sprzedano około 75 mln telefonów komórkowych obsługujących system Galileo.

Pozostało 84% artykułu

Czytaj dalej RP.PL

Tylko 9 zł aż za 3 miesiące!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Ładowanie samochodów w domu pod każdym względem jest korzystne
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację