Aktualizacja: 22.02.2025 14:57 Publikacja: 19.09.2023 14:13
Foto: mat.prasowe
W latach 2023-2025 powierzchnia handlowa w Polsce może urosnąć o ponad 1,2 mln mkw. wobec 13 mln mkw. na koniec czerwca. Według szacunków Polskiej Rady Centrów Handlowych przybyć może 110 nowych obiektów o powierzchni 1,02 mln mkw. (w tym 98 parków handlowych), ponadto 26 istniejących obiektów zostanie rozbudowanych.
408 tys. mkw. w 48 obiektach jest już w budowie, w przygotowaniu 222 tys. mkw. (21 obiektów), a w planach blisko 600 tys. mkw. (67 obiektów).
Pod koniec czerwca budowano w Polsce 410 tys. mkw. powierzchni handlowej – wynika z analiz JLL. Czynsze wracają do poziomów sprzed pandemii.
Zakończyła się rozbudowa galerii przy ul. Olsztyńskiej w Toruniu. Obok centrum stanął drugi park handlowy. Dziś oddano go do użytku.
Łódzkie centrum handlowe przy ul. Kolumny, które przeszło już gruntowną modernizację, będzie rozbudowane. Prace już się rozpoczęły.
Obiekty przygotowuje Genesis Property. Będą oddawane do użytku w ciągu kolejnych dwóch lat.
W I połowie roku w Polsce oddano do użytku ok. 150 tys. mkw. powierzchni handlowej. To ok. 40 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z analiz firmy doradczej Colliers.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas