„Nowy finansowy ja” w nowym roku – aplikacja banku pomoże w wypracowaniu dobrych nawyków

Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.

eDO Post – nowa era bezpiecznej komunikacji cyfrowej dla biznesu

Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz zaczyna współpracę z kontrwywiadem

Badania na rzecz innowacyjności w sektorze bezpieczeństwa i obronności państwa oraz wdrożenie wyników prac naukowych na rzecz bezpieczeństwa technologicznego – to cel współpracy Sieci Badawczej Łukasiewicz i Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

Fundusze Europejskie kluczowe dla innowacyjnych firm

Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.

Znamy laureatów II edycji programu BASF Polska „Razem dla planety”

18 listopada 2024 r. podczas uroczystej gali, która miała miejsce w Warszawie, uhonorowano laureatów tegorocznej edycji programu „Razem dla planety”.

Karty flotowe Circle K napędzają biznes

Oszczędności na paliwie, AdBlue i myjniach, a także pełna kontrola wydatków flotowych – to wszystko firmom z branży TSL zapewnia Circle K, oferując karty flotowe Easy Card, Pro Card i Routex. Dzięki kartom transport, spedycja i logistyka mogą efektywnie zarządzać flotą w kraju, jak też w całej Europie.

Witamy pierwszy, elektryczny model Suzuki. e VITARA debiutuje w Europie

Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.

Transformacja biznesu w całym łańcuchu wartości – dobre praktyki

Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.

Wszystkie oblicza OZE. U progu rewolucji w czystej energii – największe wyzwania

Transformacja energetyczna jest nieodwracalna, a Polska musi przyspieszyć z realizacją inwestycji i legislacją, aby firmy działające w Polsce mogły dalej konkurować ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami. To główne postulaty uczestników panelu dyskusyjnego „Wszystkie oblicza OZE. U progu rewolucji w czystej energii – największe wyzwania”.

Zdrowe społeczeństwo. Czy Europę stać na brak profilaktyki zdrowotnej?

Profilaktyka zdrowotna to fundament, który powinien chronić społeczeństwo przed chorobami, jednak w Polsce wciąż przegrywa z wydatkami na doraźne leczenie. Dzisiaj największym czynnikiem ryzyka zdrowotnego jest palenie. Dlatego jak najszybciej powinniśmy opracować strategię ograniczania spożycia produktów nikotynowych.

Prezentacja III edycji Ogólnopolskiego Raportu ESG 2024

Podczas Forum Innowatorów ESG 2024 odbyła się premiera III edycji Ogólnopolskiego Raportu ESG 2024 - “ESG w praktyce. Szansa czy hamulec rozwoju firm?.” O tezach przedstawionych w raporcie oraz przygotowaniu firm na wyzwania ESG, rozmawiali uczestnicy panelu: Zrównoważona transformacja a konkurencyjność polskiej i europejskiej gospodarki.

Zrównoważony rozwój. Cele i wyzwania ESG

Wyzwaniem dla organizacji przygotowujących się do raportowania niefinansowego jest zarówno zmiana modelu biznesowego i opracowanie odpowiednich strategii i polityk, jak i zgromadzenie wymaganych danych, które trzeba zebrać z bardzo wielu miejsc.

Czy łańcuchy dostaw są największym wyzwaniem w ESG?

Łańcuchy dostaw to jedno z największych wyzwań w kontekście wymagań stawianych przez dyrektywę o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju. O tym, czy to wyzwanie może zamienić się w biznesową szansę dyskutowali eksperci w ramach panelu dyskusyjnego “Czy łańcuchy dostaw są największym wyzwaniem w ESG?”, który odbył się podczas FORUM INNOWATORÓW ESG 2024.

MGW – nie tylko historia, ale też Nauka przez Zabawę i Eksperymenty

Strefa Edukacji w Muzeum Gazowni Warszawskiej to unikalna przestrzeń, w której historia przemysłu łączy się z pasją do nauki, eksperymentowania oraz twórczego działania. Oferta edukacyjna muzeum obejmuje szeroką gamę warsztatów, skierowanych do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz rodzin z dziećmi. Tematyka zajęć łączy fascynujące eksperymenty z dziedziny chemii i fizyki z kreatywnymi działaniami artystycznymi oraz warsztatami ekologicznymi, umożliwiając uczestnikom rozwój w duchu zabawy i nauki.

Polska Moc Biznesu: w centrum uwagi tematy społeczne i bezpieczeństwo

Wydarzenie Polska Moc Biznesu łączy przedsiębiorców, milionerów, małych przedsiębiorców, korporacje z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i fundacjami. To miejsce wzajemnej inspiracji. W tym roku szczególnie wiele miejsca poświęcimy bezpieczeństwu i sprawom społecznym – zapowiada Artur Beck, pomysłodawca i producent wydarzenia Polska Moc Biznesu.

Nowoczesne mieszkania z ukłonem w stronę historii

Osiedle Fabrica Ursus to unikatowa inwestycja dewelopera Aurec Home, zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Ursus w Warszawie. To wyjątkowe miejsce łączy nowoczesność z historią, oferując nie tylko komfortowe mieszkania, ale także bogatą infrastrukturę i doskonały dostęp do zielonych terenów. Sprzedaż kolejnego etapu już ruszyła.

Infrastruktura energetyczna potrzebuje ochrony

Polska nie wypracowała standardów dotyczących cyberbezpieczeństwa w energetyce, a realizuje olbrzymie inwestycje w sektorze. Powszechność niesprawdzonych technologii w infrastrukturze krytycznej może przynieść zgubne skutki – ocenia prezes Apatora Maciej Wyczesany.

Zadbajmy lokalnie o bankowość dla firm

Regulacje, technologia, podatek bankowy, konkurencja – tematy te spędzają sen z powiek bankierom. Jak odpowiedzieć na wyzwania zmieniającego się świata?