Aktualizacja: 22.02.2025 12:01 Publikacja: 08.09.2022 21:20
Foto: materiały prasowe
Czy kryzys na rynku detalicznej sprzedaży mieszkań może być katalizatorem inwestycji PRS w Polsce?
Taka teza jest jak najbardziej słuszna, ale równolegle możemy postawić wiele innych tez dotyczących tego, co dobrze lub źle wpływa na rynek.
W sierpniu popyt na kredyty mieszkaniowe dalej szukał dna i trend utrzyma się w najbliższych miesiącach. Resort rozwoju pracuje nad założeniami taniej pożyczki, o której wspominał w weekend Jarosław Kaczyński.
Przekucie w czyn deklaracji prezesa Prawa i Sprawiedliwości pochłonęłoby miliardy złotych z budżetu, ale nie rozwiązałoby strukturalnego problemu braku dostępności mieszkań.
Dane z Hiszpanii pokazują skokowy wzrost aktywności zamożniejszych Kowalskich poza krajem. Nasi deweloperzy apelują o ulgę mieszkaniową, by zatrzymać część kapitału na stygnącym rynku.
O polskim rynku inwestycyjnym mówią Małgorzata Fibakiewicz i Mateusz Skubiszewski z BNP Paribas Real Estate.
Ceny mieszkań w Polsce są na zrównoważonym poziomie – przekonują eksperci Baker Tilly TPA.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas