19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 07:16 Publikacja: 25.08.2022 17:27
Foto: Adobe Stock
Ozimska Park przy ul. Ozimskiej w Opolu zaoferuje 18 tys. mkw. powierzchni. Trwa projektowanie nowego parku handlowego. Deweloper, firma Scallier, przygotowuje się do przebudowy kompleksu. Otwarcie obiektu spółka zapowiada na sierpień 2023 roku.
- Ozimska Park powstanie w tradycyjnie
handlowej lokalizacji. Znajdą się tu liczne sklepy i punkty usługowe, do
których mieszkańcy Opola z pewnością już się przyzwyczaili. Do nowego parku planujemy
też wprowadzić sklepy i punkty nowych marek – zapowiada cytowany w
komunikacie Bartosz Nowak, partner zarządzający Scallier, odpowiedzialny
za rozwój firmy na polskim rynku. - W portfolio mamy liczne
nieruchomości handlowe na terenie całego kraju. Rozwijamy też sieć
parków handlowych w Rumunii. Pracujemy nad kolejnymi inwestycjami i w Polsce, i w Rumunii.
Obiekt magazynowo-produkcyjno-logistyczny o powierzchni 150 tys. mkw. spółka Fortis Investments planuje wybudować z firmą 7R.
Budowę parku handlowego przy ul. Drogowców w Częstochowie zakończyła firma DOR Group. Pierwsze sklepy otworzą się w przyszłym tygodniu.
To 31 park handlowy firmy Trei Real Estate w Polsce. Pierwszy w województwie świętokrzyskim. Wartość inwestycji: 9,8 mln euro.
Biurowiec z lat 90. przy ul. Chmielnej w Warszawie przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt dostał certyfikat BREEAM in Use na poziomie Excellent.
Trwa rozbudowa centrum handlowego we wschodniej części Torunia. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu powstaje park handlowy.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Socjalistyczny hiszpański rząd Pedro Sancheza chce nałożyć podatek wynoszący 100 proc. na ludzi spoza UE, którzy kupują hiszpańskie nieruchomości.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji użytkowników chcących uzyskać dostęp do treści ksiąg wieczystych.
Spółka Matexi Polska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Pradze-Północ. Jedną ze ścian kamienicy ozdobił mural Tytusa Brzozowskiego.
Legalność miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego może zostać zakwestionowana poprzez wniesienie skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
Dom rodzinny w Albuquerque z pozoru wygląda na przeciętny, a jednak odwiedzają go setki turystów dziennie – wszystko przez to, że występował w popularnym serialu „Breaking Bad”. Właścicielka po latach ma dość i sprzedaje dom Waltera White’a.
Taryfy za wodę i odprowadzanie ścieków znów będą ustalać gminy. Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas