Aktualizacja: 21.02.2025 10:58 Publikacja: 30.05.2022 10:25
Foto: Mat. prasowe
Centrum Nowe Bielawy otwarto w 2002 roku. Obiekt na 25 tys. mkw. powierzchni mieści 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród najemców są m.in. Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Big Star, Carry, Rossmann, Pepco i CCC. Zmotoryzowani mają do dyspozycji 1250 miejsc postojowych.
Niedawno rozpoczęto rozbudowę Nowych Bielaw. Obok galerii powstaje park handlowy. Do sklepów w tym obiekcie będzie się wchodzić bezpośrednio z ulicy. Wokół parku powstanie parking na 100 miejsc postojowych. Zgodnie z harmonogramem park handlowy ma osiągnąć stan surowy zamknięty do końca lipca. Przekazanie pierwszych lokali najemcom inwestor, Newbridge Poland, zapowiada na sierpień.
Obiekt firmy DL Invest Group powiększył się o ok. 3,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Oferuje 9,5 tys. mkw.
Co najmniej pięć lat boomu ma przed sobą rynek parków handlowych. W wielu miejscach w Polsce wciąż brakuje podstawowej oferty handlowej. To zarówno mniejsze miejscowości, jak i osiedla na obrzeżach średnich i dużych miast.
Położone w sercu miasta centrum handlowe przechodzi metamorfozę pod okiem nowego właściciela.
W budynku w centrum miasta będzie więcej biur i gastronomii.
Park handlowy w Redzie czeka na pozwolenie na użytkowanie. I przechodzi w ręce nowego właściciela.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas