Aktualizacja: 21.02.2025 22:55 Publikacja: 19.08.2022 11:34
Foto: Mat. prasowe
Aniołów Park (nazwa pochodzi od dzielnicy Aniołów) powstał w miejscu dawnego największego hipermarketu Tesco w Europie. Budynek przy ul. Drogowców w Częstochowie dwa lata temu kupiła firma DOR Group. Inwestor zrewitalizował i przekształcił nieruchomość w park handlowy. Nowy obiekt ma 65 tys. mkw. powierzchni, z czego część handlowa zajmuje ok. 18 tys. mkw. Inwestor przewidział ok. 600 miejsc postojowych.
Głównym najemcą obiektu jest Carrefour, który w Aniołów Parku wynajął 8 tys. mkw. Zakupy w tym sklepie będzie można robić już od 24 sierpnia. W częstochowskim parku sklepy otworzą także Sinsay, Pepco, TEDi, Dealz, Rossmann, Jysk, Jula, Maxi Zoo, Verona, Media Expert, Inmedio, Orange.
To 31 park handlowy firmy Trei Real Estate w Polsce. Pierwszy w województwie świętokrzyskim. Wartość inwestycji: 9,8 mln euro.
Firma RG-Leasing ma już ostateczne pozwolenie na budowę centrum handlowego przy ul. Okrężnej. Obiekt ma być otwarty w czwartym kwartale 2023 roku.
Obiekt firmy DL Invest Group powiększył się o ok. 3,5 tys. mkw. powierzchni najmu. Oferuje 9,5 tys. mkw.
Położone w sercu miasta centrum handlowe przechodzi metamorfozę pod okiem nowego właściciela.
Rynek handlowy powiększy się w tym roku o 350 tys. mkw. powierzchni. Deweloperzy nie zwalniają tempa. Stawiają na nowe koncepty i ekologię.
Remont 45-metrowego mieszkania pochłonie nawet 65 tys. zł – wynika z analiz Rankomat.pl. Będzie jeszcze drożej?
Kancelaria Sejmu podwyższyła comiesięczny ryczałt dla parlamentarzystów na najem mieszkania w stolicy – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Decyzja może budzić kontrowersje, bo od wielu miesięcy stawki na rynku najmu w Warszawie wcale nie rosną.
Przedsiębiorcy wynajmujący nieruchomości należące do ich majątku osobistego mają wątpliwości do jakiego źródła przychodów należy zakwalifikować uzyskiwane z tego tytułu przychody: do działalności gospodarczej, czy tzw. najmu prywatnego?
Rząd chce znieść ograniczenia w obrocie ziemią rolną w miastach. Nie oznacza to, że parcele trafią automatycznie do deweloperów. Nie oznacza też, że wszystkie zostaną zabudowane.
Styczeń przyniósł wzrost aktywności inwestycyjnej budowniczych mieszkań po grudniowym dołku. Machina może jednak spowalniać.
Mikrokawalerki w budynku jednorodzinnym, domy budowane na terenach zalewowych, mieszkania, z których bez problemu można zajrzeć sąsiadowi "do garnka" – to tylko niektóre przykłady tzw. patodeweloperki, z którymi mierzy się stolica Małopolski.
Krakowskie osiedle spółki Atal powiększy się o ponad 250 mieszkań. Ceny lokali zaczynają się od 9,8 tys. zł za metr.
Na osiedlu Essa Kliny w Krakowie mają powstać 22 budynki. Oprócz mieszkań inwestor planuje tez lokale usługowe.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas