Aktualizacja: 19.02.2025 21:35 Publikacja: 23.05.2022 14:55
Foto: Mat. prasowe
Generalnym wykonawcą inwestycji w pobliżu Ogrodu Botanicznego i Jeziora Rusałka jest spółka W.P.I.P. – Mardom. W siódmej części osiedla deweloper oferuje 130 mieszkań o powierzchni od 38 do 98 mkw. – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Do części mieszkań przynależą ogródki. Zakończenie budowy jest planowane na pierwszy kwartał 2023 roku.
- Mimo zewnętrznych przeciwności, z którymi musi się mierzyć cały sektor budowlany, związanymi choćby z ograniczoną dostępnością materiałów budowlanych czy rosnącymi cenami surowców, prace idą zgodnie z założonym harmonogramem. Przechodzimy do prac wykończeniowych – mówi cytowany w komunikacie Jan Kuraszkiewicz, prezes W.P.I.P. - Mardom. Kolejny, ósmy etap osiedla Nowe Ogrody, zrealizuje także Mardom. Ta część inwestycji ma być gotowa w drugim kwartale 2024 roku.
Profity ze sprzedaży wyremontowanych mieszkań maleją m.in. z powodu drożejących materiałów. Ale jest się o co bić.
Na rynku nieruchomości zameldował się Sindbad. Spółka zależna firmy transportowej buduje mieszkania w Opolu. Wchodzi też do magazynów. Osiedla i biura wznoszą także spółki wywodzące się z branży odzieżowej czy mięsnej.
Nie 150 deweloperów, jak wskazywał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale siedem firm deweloperskich upadło w latach 2012-2019 – wskazuje Polski Związek Firm Deweloperskich.
Polacy kupują za granicą nawet nieruchomości, które będą gotowe dopiero za kilka lat. Wojna nas mocno przestraszyła.
Nasze place budów mogło opuścić nawet 30 proc. ukraińskich pracowników. Im mniejsza firma, tym ubytek siły roboczej relatywnie większy. Duże firmy deweloperskie zapewniają, że harmonogramy oddawania osiedli nie są zagrożone.
Fundamenty rzetelnego raportowania zagadnień ESG zgodnie z ESRS oraz wskazanie na istotne zagadnienia praktyczne, które pozwolą na prawidłowe przeprowadzenie procesu identyfikacji koniecznych ujawnień, zbierania danych i raportowania w firmie.
Okam planuje rewitalizację budynków przy ul. Przędzalnianej 71 w Łodzi. Powstaną też nowe obiekty. Kompleks zaoferuje mieszkania, lokale usługowe i biura.
„Klucz do mieszkania” to nowy program rozwoju mieszkalnictwa w Polsce, który opiera się na trzech elementach – wsparciu mieszkalnictwa komunalnego, społecznego i własnościowego. Jakie są jego główne założenia i na jaką pomoc będzie można liczyć?
W 2024 r. aż 44 proc. kupujących poszukiwało mieszkania jednocześnie na rynku wtórnym i pierwotnym – wynika z analiz Nieruchomosci-online.pl.
Ledwie resort rozwoju ogłosił założenia nowego programu mieszkaniowego, a już pojawiły się pierwsze oferty lokali „z rządową dopłatą”. Czy projekt może wywołać gorączkę na rynku?
Rada miejska Barcelony i organizacja non profit Fondació Habitat 3 osiągnęły porozumienie w sprawie odkupienia budynku mieszkalnego Casa Orsola od funduszu Lioness Inversiones. Lokatorzy mogą już spać spokojnie. Tysiące innych w tym mieście muszą nadal walczyć.
Wydłuży się okres, w którym inwestorzy będą mogli otrzymać „wuzetkę”. Jeśli jednak gmina, mimo przedłużenia terminu, spóźni się z uchwaleniem planu ogólnego, będzie musiała liczyć się z wypłatą odszkodowań.
Spółki komunalne zarządzające infrastrukturą przesyłową często eksploatują urządzenia posadowione na cudzych nieruchomościach. Na jakich zasadach mogą korzystać z tych gruntów?
Zasiedzenie może obejmować udział we własności lokalu, jednak nie dotyczy sytuacji, w której dana nieruchomość nie została jeszcze wyodrębniona jako samodzielny lokal. Nie jest więc możliwe np. zasiedzenie pokoju.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas