Meta kończy programy różnorodności. „Krajobraz prawny i polityczny ulega zmianie”

Meta ogłosiła, że kończy swoje programy różnorodności, równości i integracji. To kolejny sposób, w jaki koncern Marka Zuckerberga chce zdobyć przychylność prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa tuż przed inauguracją.

Publikacja: 10.01.2025 21:54

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta Platforms

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta Platforms

Foto: AFP

W liście przesłanym w piątek, 10 stycznia, do pracowników zarząd Mety poinformował, że zamyka programy różnorodności, równości i integracji (ang. diversity, equity, and inclusion – DEI), w tym te dotyczące rekrutacji, szkoleń i wyboru dostawców.

To kolejny sposób, w jaki Meta – właściciel między innymi Facebooka, Instagrama i WhatsAppa – próbuje przypodobać się Donaldowi Trumpowi na chwilę przed inauguracją prezydenta-elekta USA, która ma się odbyć 20 stycznia. Trump krytykował wcześniej politykę giganta technologicznego dotyczącą treści politycznych i groził Markowi Zuckerbergowi więzieniem.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Media
Rosja wyrzuca moskiewskiego korespondenta „Le Monde”
Media
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym w 2024 r.
Media
Rekordowe wyniki portalu wiescirolnicze.pl. Potężne wzrosty oglądalności
Media
Prezes Legimi: audyt potrwa do końca marca
Media
Sprzedaż TVN wchodzi w drugą fazę. Kto ubiega się o stację?