Aktualizacja: 22.11.2024 03:04 Publikacja: 24.05.2022 18:09
Prof. Jerzy Hausner
Foto: PAP/Mateusz Marek
Nagroda imienia profesora Aleksandra Gieysztora przyznawana jest przez Fundację Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga od 1999 roku za wybitne osiągnięcia, służące ochronie polskiego dziedzictwa kulturowego. Laureaci XXII i XXIII edycji odebrali ją 23 maja na Zamku Królewskim w Warszawie. - Nasza Nagroda i jej laureaci niosą nadzieję na lepszy świat. Potrzeba nam dzisiaj silnego głosu kultury, która w ten lepszy świat pozwoli nam na nowo uwierzyć. – mówiła podczas uroczystości Elżbieta Czetwertyńska, prezes Citi Handlowy.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
20 listopada rozpoczyna się XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, zainspirowany kultowym serialem „Czterdziestolatek” z lat 70.
W muzyczno-teatralnej „Pasji według św. Marka” Pawła Mykietyna w roli Poncjusza Piłata wystąpi Magdalena Cielecka. Inscenizowany koncert odbędzie się 21 listopada w Warszawie.
Dziś w warszawskiej Zachęcie Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a zarazem komisarz Pawilonu Polskiego w Wenecji, wręczyła nominacje zespołowi, który zwyciężył w konkursie na projekt przyszłorocznej wystawy.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Nowa, otwarta dla publiczności od dziś wystawa czasowa w Muzeum Historii Polski w Warszawie, upamiętnia 1000. rocznicę koronacji pierwszego króla Polski, Bolesława Chrobrego.
Pracodawcy często stosują premię uznaniową (nagrodę) jako dodatkowy składnik wynagradzania. Czy wystarczy nazwa, aby uznać, że mają pełną swobodę w jej przyznawaniu? Kiedy pracownik może zażądać wypłaty premii uznaniowej?
Mnożą się wątpliwości, czy mieszkań za olimpijskie złote i srebrne medale nie trzeba rozliczać z fiskusem. Zdaniem ekspertów, gdyby nawet, to państwo w tym przypadku powinno zrezygnować z podatku.
Kierownicy mogą mieć w pewnych okolicznościach prawo do wynagrodzenia i dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych. Dopuszczalna może być także rekompensata pracy w nadgodzinach w formie premii.
Pracownik pozostający w okresie wypowiedzenia to nadal pracownik. Ma takie same prawa, jak reszta.
Gdy pracodawca uzasadnia odmowę przyznania świadczenia wyłącznie tym, że pracownik pozostaje w okresie wypowiedzenia, naraża się nie tylko na roszczenie o jego wypłatę, ale też odszkodowanie z tytułu dyskryminacji.
Za czas nieprzepracowany z powodu spóźnianie się do pracy pracownik nie zachowuje prawa do wynagrodzenia. Dodatkowo szef może nałożyć na niego karę porządkową, w tym pieniężną.
Nowa władza nie zakręciła kurka z pieniędzmi - pisze "Fakt" informując, że w ciągu kilku miesięcy w dziesięciu ministerstwach rządu Donalda Tuska na nagrody wydano ponad 20 milionów złotych.
Pracownik nie zapłaci podatku dochodowego PIT od dodatku relokacyjnego otrzymanego od pracodawcy w związku z przeniesieniem służbowym.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas