Aktualizacja: 21.01.2025 05:18 Publikacja: 02.05.2022 17:29
Ostrzał miasta Rubiżne, fotografia z 23 kwietnia
Foto: Yasuyoshi CHIBA / AFP
"Teraz jest prawie niemożliwe, by dotrzeć tam żywym. Nawet kilkuminutowe przebywanie w sztabie humanitarnym jest niebezpieczne. Nie można tam pracować - ratować ludzi i dystrybuować pomocy. Z powodu nieustannego ostrzału, mieszkańcy Rubiżnego są na krawędzi katastrofy humanitarnej" - przekazał w mediach społecznościowych szef władz obwodu ługańskiego Serhij Haidai.
Gubernator dodał, że ostatni raz pojazdy ewakuacyjne dotarły do miasta Rubiżne przed tygodniem. Zaznaczył, że ewakuowano wówczas ludzi oraz przywieziono tony żywności.
- Jeśli nie wiemy, czy jesteśmy na wojnie, lepiej założyć, że jesteśmy - powiedział przewodniczący fińskiego parlamentu Jussi Halla-aho z Partii Finów.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Rosja zbroi swoją armię znacznie bardziej, niż byłoby to konieczne z perspektywy wojny na Ukrainie - alarmuje niemiecki generał Christian Freuding z Ministerstwa Obrony Niemiec.
Zerwanie podmorskich kabli na dnie Bałtyku było najprawdopodobniej wynikiem wypadków, a nie sabotażu ze strony Rosji. Do takiego wniosku doszli uczestnicy śledztwa, prowadzonego przez służby bezpieczeństwa USA i kilku krajów w Europie - pisze "Washington Post".
Po trzygodzinnym opóźnieniu wejścia w życie rozejmu w Strefie Gazy Hamas przekazał Czerwonemu Krzyżowi pierwsze trzy izraelskie zakładniczki.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Północnokoreańscy jeńcy wojenni na Ukrainie czują się, jakby „wyszli z wehikułu czasu” - twierdzą cytowani przez "The Times" eksperci, zajmujący się Koreą Północną. Jak donieśli ukraińscy śledczy, Koreańczycy z Północy są zaskoczeni nie tylko tym, że w budynkach znajdują się toalety i bieżąca woda, ale również najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego, że jako jeńcom wojennym przysługują im pewne prawa.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że trwają już przygotowania do jego spotkania z Władimirem Putinem, do którego powinno dojść w najbliższej przyszłości.
Putin może się zgodzić na rozpoczęcie negocjacji z Trumpem, ale nie zatrzyma swojej armii – mówi „Rzeczpospolitej” Wołodymyr Fesenko, czołowy kijowski politolog.
Spora część Rosjan ma nadzieję na poprawę stosunków z USA. Kreml jednak na wszelki wypadek próbuje podbić jak najwięcej Ukrainy, nim Donald Trump zadzwoni do Władimira Putina.
Wszyscy mówią dziś o Donaldzie Trumpie i jego prezydenckiej przysiędze; wszyscy się boją jego rozgrywek z Rosją lub Chinami, tym bardziej że rozpryski eksplozji nam właśnie spadną na głowy. Ale gdzie jest Europa?
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraińcy informują, że w okupowanym obwodzie ługańskim Rosjanie konfiskują mieszkania niepełnosprawnym, którzy nie przyjęli rosyjskiego obywatelstwa.
Czy w kraju rządzonym przez funkcjonariusza KBG taka nominacja może dziwić? Projektem rozwoju rosyjskiej gospodarki cyfrowej pokieruje były strażnik więzienny i oficer rosyjskiej bezpieki. Dostanie od Kremla równowartość 18 mld zł na cyfryzację Rosji.
To minister edukacji Izraela Joaw Kisz przyjedzie do Polski na 80. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Potwierdziły się nieoficjalne informacje – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Koncern Schlumberger (SLB), największa na świecie firma świadcząca usługi na polach naftowych, odmawia opuszczenia Rosji, pomimo nowych sankcji. Zyski są dla tych Amerykanów ważniejsze niż etyka biznesowa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas