Uroczystość zbiegła się z 60-leciem jego istnienia. Korea została 21 krajem należącym do grona krajów wierzycielskich. W uroczystości uczestniczył wiceminister finansów Choi Sang-mok, który podkreślił, że Korea, jeden z najbiedniejszych krajów na świecie w latach 50. osiągnął szybki wzrost gospodarczy po uporaniu się ze swą bolesną historią. Stał się pierwszym wschodzącym rynkiem, który wszedł do Klubu Paryskiego.
Rząd w Seulu wyraził pragnienie dołączenia do tego grona podczas spotkania na szczycie 3 czerwca w Paryżu prezydentów Park Geun-hye i Francois Hollande.
Następnym kandydatem mogą być Chiny, które podobnie jak Brazylia i RPA, ma status obserwatora. Wiceprezes banku centralnego Chin Tao Zhang wspomniał o takiej możliwości na konferencji w resorcie finansów Francji, w obecności ministra Michela Sapina i szefowej MFW, Christine Lagarde.
Zadaniem Klubu jest pomaganie krajom zadłużonym w restrukturyzowaniu długów. Klub współpracuje z MFW i Bankiem Światowym. Odegrał kluczową rolę w rozwiązywaniu kryzysów z długami krajów Ameryki Łacińskiej w latach 80., dziesięć lat później krajów bloku radzieckiego. Polsce umorzył w 1991 r. niemal połowę z 33 mld dolarów, jakie była winna krajom zachodnim, co zmniejszyło roczne koszty obsługi zadłużenia z 3,3 mld do 660 mln dolarów.
Klub zawarł łącznie 433 porozumienia z 90 krajami dłużniczymi na sumę ponad 583 mld dolarów, nie licząc wcześniejszego zwrotu. Pomoc Klubu ma różne formy: odkupienie długu, odroczenie terminów spłaty, umorzenie częściowe lub całkowite. Dotychczas umorzył długi na 116 mld dolarów. 36 krajów skorzystało z inicjatywy wobec ubogich krajów mocno zadłużonych (PPTE), która pozwoliła na niemal całkowite darowanie 27 mld dolarów