Aktualizacja: 02.07.2015 10:44 Publikacja: 02.07.2015 10:44
Foto: Bloomberg
Electrolux w 2014 r. podpisał umowę na zakup za 3,3 mld dol. działu produkującego sprzęt AGD od spółki GE. Transakcja miała zostać sfinalizowana w tym roku, ale nieoczekiwanie amerykańskie władze złożyły do sądu wniosek o jej zablokowanie.
Powodem jest potencjalnie zbyt duże ograniczenie konkurencji na rynku, na którym działało by w zasadzie dwóch liczących sie graczy czyli rodzimy Whirlpool oraz szwedzki Electrolux. Amerykański rynek jest specyficzny, klienci kupują tam generalnie znacznie większy sprzęt o innych parametrach niż dostępny w Europie czy Azji. Stad producenci muszą liczyć się z dużymi barierami w związku z wejściem na ten rynek, choć można na nim doskonale zarabiać co pokazuje Whirlpool.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program. Poznaj lepiej jej cechy i przyjrzyj się temu, w jaki sposób ułatwia i przyśpiesza zarówno pracę profesjonalnych księgowych, jak i przedsiębiorców. Przekonaj się, dlaczego nasi użytkownicy zostają z nami na dekady i dlaczego warto dołączyć do tego grona.
Dzięki tzw. umowie integracyjnej ma dojść do wzmocnienia i ujednolicenia zasad współpracy dotyczących m.in. zarządzania wspólnymi projektami, restrukturyzacji i optymalizacji kosztów oraz wymiany informacji.
Rosyjskie elity biznesowe nie podzielają pokazowego optymizmu Kremla o wzroście rosyjskiej gospodarki. Miliarderzy nie oczekują, że Donald Trump zniesie sankcje, a rosyjska inflacja spowolni. Dopóki rosyjska wojna trwa, będzie tylko gorzej.
Firma InPost kierowana przez Rafała Brzoskę uruchomiła usługę dostaw międzynarodowych między Polską a siedmioma europejskimi rynkami. Teraz każdy może wysyłać paczki między automatami w różnych krajach.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Jeszcze w 2018 r. państwowa Polska Grupa Zbrojeniowa miała przychody 17 razy większe niż prywatna Grupa WB. W 2024 r. przewaga będzie cztero–pięciokrotna.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Zachodni producenci sprzętu AGD zaczęli blokować dostawy swoich towarów do Rosji poprzez tzw. import równoległy, czyli przez kraje trzecie. W umowach wpisują zakaz reeksportu. Sprawdzają też sprzedaże na platformach internetowych.
Spadek popytu widać na całym świecie i choć branża spodziewa się odbicia, to - póki co - czołowi producenci wykazują straty. Mimo wszystko jednak sektor radzi sobie lepiej od oczekiwań.
Poziom optymizmu konsumentów maleje, czemu się trudno dziwić – mówi Chris Braam, prezes Electroluxa na Europę.
Do końca kwietnia sprzedaż AGD wzrosła o 11 proc. Na początku roku nikt nie spodziewał się tak dobrego wyniku.
Mimo spadku eksportu na rynki wschodnie branża radzi sobie doskonale i nadal zwiększa produkcję
Rynek AGD zaczyna się nasycać – mówi Adam Cich, szef Electroluxu w Europie Środkowo-Wschodniej.
Szwedzki gigant starał się o zakup Indesitu, ale ostatecznie kupuje dział AGD od koncernu General Electric
Amerykański gigant General Electric już wkrótce może zaprzestać produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Przejęciem tego działu koncernu zainteresował się szwedzki AB Electrolux.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas