Aktualizacja: 18.12.2014 10:55 Publikacja: 18.12.2014 05:07
Foto: materiały prasowe
Rz: To był dobry rok dla Electroluxu w Polsce?
Adam Cich: Zdecydowanie tak, ponieważ widać, iż nasza nowa struktura organizacyjna okrzepła i zaczyna dawać efekty. Do działalności produkcyjnej, którą prowadzimy w Polsce już od dawna, doszły dwa nowe, bardzo ważne segmenty.
GUS opublikował właśnie dane na temat stanu polskiej gospodarki w II kwartale. I nie są to wcale dane bardzo optymistyczne, choć na pierwszy rzut oka mogą się takie wydawać.
Raty kredytów wyższe nawet o połowę? Choć prawdopodobieństwo takiego scenariusza nie jest dziś wysokie, nie jest on jednak niemożliwy.
Homo oeconomicus zaczął być prezentowany jako „bezduszna" i „agresywna" maszyna do kalkulowania kosztów i korzyści, działająca wedle zasady, że ekonomiczny cel, czyli maksymalizacja własnych korzyści, uświęca środki.
Nikt od 20 lat tak bardzo nie nakręcił wzrostu cen w Polsce, jak pandemia pod rękę z lekceważącą inflację Radą Polityki Pieniężnej.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Analiza skutków rządów 50 populistycznych liderów, w różnych okresach i krajach, wykazała, że ich ambitne plany kończą się nieodmiennie trwałym spowolnieniem wzrostu.
Zachodni producenci sprzętu AGD zaczęli blokować dostawy swoich towarów do Rosji poprzez tzw. import równoległy, czyli przez kraje trzecie. W umowach wpisują zakaz reeksportu. Sprawdzają też sprzedaże na platformach internetowych.
Spadek popytu widać na całym świecie i choć branża spodziewa się odbicia, to - póki co - czołowi producenci wykazują straty. Mimo wszystko jednak sektor radzi sobie lepiej od oczekiwań.
Poziom optymizmu konsumentów maleje, czemu się trudno dziwić – mówi Chris Braam, prezes Electroluxa na Europę.
Przejęcie przez Electrolux działu produkującego sprzęt domowy spółki GE wisi na włosku. Władzom nie podoba się zbytnie ograniczenie konkurencji
Do końca kwietnia sprzedaż AGD wzrosła o 11 proc. Na początku roku nikt nie spodziewał się tak dobrego wyniku.
Mimo spadku eksportu na rynki wschodnie branża radzi sobie doskonale i nadal zwiększa produkcję
Szwedzki gigant starał się o zakup Indesitu, ale ostatecznie kupuje dział AGD od koncernu General Electric
Amerykański gigant General Electric już wkrótce może zaprzestać produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Przejęciem tego działu koncernu zainteresował się szwedzki AB Electrolux.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas