Aktualizacja: 16.02.2025 16:00 Publikacja: 22.09.2023 11:40
Foto: Benjamin Girette/Bloomberg
Nie milkną echa po decyzji Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego dotyczącej zakazu dla spółki z grupy Deloitte (pokłosie afery GetBacku) przeprowadzania badań sprawozdań finansowych przez okres trzech lat. Nasza redakcja napisała o sprawie jako pierwsza. PANA oficjalnie informacji potwierdzić nie może, ponieważ decyzja jest jeszcze nieprawomocna. Natomiast Deloitte potwierdza, że decyzję od PANA otrzymał – zamierza się od niej odwołać.
Ta sytuacja może skutkować dużymi zawirowaniami na rynku audytu, w szczególności w segmencie spółek publicznych. Jak się dowiedzieliśmy, postępowanie prowadzone przez PANA już od dłuższego czasu pod lupą miała Komisja Nadzoru Finansowego. Poproszona przez nas o komentarz nie nawiązuje bezpośrednio do firmy Deloitte, ale informuje że już od dłuższego czasu brała pod uwagę taką możliwość.
Po niemieckim koncernie Rheinmetall, także francuski Thales otworzy fabrykę na Ukrainie. Będzie produkować sprzęt wojskowy z najwyższej technologicznej półki.
Każdego dnia w domach i mieszkaniach generowane są olbrzymie ilości śmieci. Wszystkie z nich powinny trafić do odpowiednich pojemników. Choć zasady segregacji są dość proste, w niektórych przypadkach mogą pojawić się wątpliwości. Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu?
W Stanach Zjednoczonych każdego dnia używa się pół miliarda słomek – tak wynika z bardzo luźnych szacunków. Największym nabywcą jest rząd federalny, który kupuje więcej słomek niż jakakolwiek inna grupa w USA. Słomki są używane w parkach narodowych, budynkach federalnych i ambasadach, między innymi.
TikTok jest ponownie dostępny w amerykańskich sklepach z aplikacjami Apple i Google po tym, jak prezydent Donald Trump odroczył wprowadzenie zakazu chińskiej platformy mediów społecznościowych do 5 kwietnia.
Polska negocjuje zakup okrętów podwodnych w ramach programu Orka. Stany Zjednoczone szykują nowe cła, które mogą objąć Unię Europejską. Tymczasem rząd przedstawił nowy program mieszkaniowy, który wyklucza deweloperów i fliperów.
W głównym procesie w tym roku odbyło się tylko pięć rozpraw, 13 odwołano. Przez nieobecność sędzi referent, która wciąż jest na zwolnieniach lekarskich.
Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 14 byłym pracownikom Idea Bank S.A., którym zarzucono popełnienie przestępstw związanych z bezpośrednią sprzedażą obligacji GetBack S.A. - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Mateusz Martyniuk.
Nie wszyscy są zadowoleni z wyboru nadzorcy w postępowaniu sanacyjnym dla PKP Cargo.
Wniosek o tymczasowe aresztowanie milionera Leszka Czarneckiego ostatecznie upadł. Sąd nie uwzględnił zażalenia prokuratury. Śledczy mogą ponowić starania tylko, jeśli zdobędą nowe argumenty.
131 osób z zarzutami, duże finansowe wątki w toku i kontynuacja starań o aresztowanie biznesmena Leszka Czarneckiego – bilans śledztwa w rocznicę wybuchu afery.
Sąd miał zdecydować o areszcie dla Leszka Czarneckiego. Zamiast tego, na wniosek obrońców bankiera, ściąga protokoły zeznań z procesu w aferze Getback. Prokuratura: to gra na czas.
1,3 mln zł zapłacił GetBack za bazę danych klientów, tyle że zaszyfrowaną i nie do otworzenia.
301 oszukanych na blisko 59 mln zł. Stołeczna prokuratura kieruje do sądu największy akt oskarżenia w głośnej aferze.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas