Aktualizacja: 08.08.2016 11:18 Publikacja: 07.08.2016 20:24
1 zdjęcie
ZobaczSektor publiczny jest ważną częścią rynku IT
Foto: Rzeczpospolita
– Obecnie przygotowywana jest SIWZ (specyfikacja istotnych warunków zamówienia – red.), powinna zostać upubliczniona jeszcze w wakacje – poinformował nas Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.
Zwycięzca przetargu musi zostać wyłoniony do października. Będzie miał potem 12 miesięcy, by rozpocząć realizację umowy. Walczą o nią Asseco Poland, Comarch, Atos i HP z Capgemini. Teraz usługi te na rzecz ZUS świadczy Asseco i to właśnie ono jest faworytem w toczącym się przetargu. Rzeszowska firma na ten temat wypowiadać się nie chce.
W najbliższych latach planujemy zainwestować w rozwój około 120 mln zł. Przeznaczamy także setki tysięcy złotych na współpracę z lokalnymi społecznościami i działania edukacyjne. Jednak te plany i działania stoją pod znakiem zapytania w związku z wygasaniem umów dzierżawy gruntów – mówi Tomasz Zdziebkowski, prezes / CEO Top Farms.
Przed nami premiera „The Alters” od 11 bit studios i 10. rocznica premiery trzeciej części „Wiedźmina” CD Projektu. Rynek czeka też na wieści o „Wiedźminie 4”.
- Chcemy pokazać polskiemu społeczeństwu, ale też polskim przedsiębiorcom, których jest ponad trzy miliony w naszym kraju, że potrafimy zorganizować w sposób absolutnie profesjonalny coś, co do tej pory nie udało nikomu - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPostu, szef zespołu do spraw deregulacji, w TVN24. Według przedsiębiorcy „trudno by urzędnicy deregulowali sami siebie”.
Polska umacnia swoją pozycję w relacjach z USA, a ukraińskie firmy coraz śmielej działają na naszym rynku. Jednocześnie Orlen notuje wzrost wartości akcji, co budzi optymizm wśród inwestorów.
Trump doprowadził do wzmocnienia jedności wśród Europejczyków. Dzwonki ostrzegawcze od niego i Putina muszą nas obudzić. Rozwiązanie jest proste: powinniśmy wydawać więcej na obronność – mówi Anders Fogh Rasmussen, były sekretarz generalny NATO.
Rada nadzorcza Comarchu powołała Jarosława Mikosa na stanowisko prezesa. Był związany z firmą od 8 grudnia 2024 r. jako członek RN.
Zagraniczny inwestor branżowy nabył walory Asseco od Cyfrowego Polsatu. Pośrednio chce jeszcze dokupić pakiet akcji własnych będących w posiadaniu Asseco. Pieniądze z ich sprzedaży mogą trafić do akcjonariuszy w formie dywidendy.
Cyfrowy Polsat ujawnił dziś, że sprzedał drugą część akcji największej informatycznej firmy w kraju – Asseco Poland. Wiemy, kto stoi po drugiej stronie transakcji. To dlatego akcje rzeszowskiej spółki mocno dziś drożeją na giełdzie w stolicy.
Systemy do zarządzania zasobami ludzkimi nie tylko zwiększają efektywność pracy zespołów HR, ale także wspomagają rozwój pracowników poprzez planowanie szkoleń i wzmacnianie zaangażowania, co zapobiega nadmiernej rotacji. Ponadto oferowana przez nie samoobsługa pracownicza oszczędza czas, a automatyzacja części procesów administracyjnych zmniejsza koszty prowadzenia biznesu.
Kierowana przez Adama Górala grupa firm informatycznych Asseco Poland widzi w 2025 roku szanse na przyspieszenie wzrostu na krajowym rynku.
Rodzina Filipiaków jest gotowa oddać kontrolę nad spółką. Pytanie, co zrobią akcjonariusze mniejszościowi. Czy wicelider polskiego rynku IT zmieni właściciela?
Za kilkanaście dni zostanie ogłoszone wezwanie do sprzedaży akcji Comarchu. Kurs papierów spółki od dwóch tygodni utrzymuje się powyżej ceny zaproponowanej przez przejmujących.
Rodzina Filipiaków wraz z funduszem CVC Capital Partners zaoferowali 315,4 zł za każdą z akcji Comarchu. Na wieść o tym notowania wystrzeliły i przebiły ofertę przejmujących.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas