Aktualizacja: 17.07.2017 18:29 Publikacja: 17.07.2017 18:29
Foto: Fotorzepa/Danuta Matloch
O tym, że projekt zakładający, że szkoły w Polsce dostaną od państwa szybki internet od 100 Mb/s w górę, a usługę świadczyć będzie NASK jest przygotowywany wiadomo było od dawna. Dziś poznaliśmy szczegółowe propozycje MC w tej kwestii.
Resort zakłada, że szkoły nie będą płacić za internet, chyba że zamówią usługę szybszą niż 100 Mb/s. Wyliczył, że koszty OSE dla budżetu państwa wyniosą maksymalnie 1,66 mld zł w ciągu 10 lat. Mogą zostać obniżone do około 1,32 mld zł jeśli uda się wykorzystać w odpowiedni sposób część pieniędzy z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
McKinsey jest o krok od zawarcia porozumienia w wysokości 600 mln dolarów z rządem USA w sprawie kryzysu opioidowego. Firma konsultingowa jest oskarżana o pomoc producentom opioidów w zwiększeniu sprzedaży.
Nie spodziewam się, że dojdzie do przełamania frontu w takim klasycznym znaczeniu tego słowa, że w ciągu kilku dni Rosjanie wejdą na kilkadziesiąt kilometrów w ukraińską głębię – prognozuje analityk wojskowości Konrad Muzyka z Rochan Consulting.
Bezpośrednie loty z Warszawy do Tajpej i możliwe inwestycje Foxconnu – to wiadomości z polsko-tajwańskiego forum biznesowego w Warszawie.
Waszyngton chce zmienić przepisy regulujące globalną sieć podmorskich kabli obsługujących ponad 98 proc. międzynarodowego ruchu internetowego. To skutek niedawnych uszkodzeń dwóch takich połączeń na dnie Bałtyku.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Start-up założony przez Filipa Kozerę chce zrewolucjonizować tworzenie narzędzi AI. Cieszy, że inwestorzy wyłożyli na niego właśnie fortunę, ale i martwi, że polskie technologie wypływają za granicę.
Polskie firmy coraz częściej padają ofiarą cyberataków. Najsłabszym elementem systemu są zwykle ludzie, dlatego warto przede wszystkim inwestować w szkolenie pracowników z tego zakresu, tak aby wiedzieli jak reagować w razie takiego incydentu.
Zespół CERT Polska działający w strukturach NASK psuje biznes przestępcom i utrudnia działalność rosyjskim szpiegom. Nasz kraj uczestniczy w cybernetycznym wyścigu zbrojeń, bo w sieci trwa już konflikt, choć nie jest to jeszcze wojna.
Obecność jest istotna. Dla większości z nas uczenie się ma charakter społeczny: uczymy się od innych i wspólnie z nimi, a wiedzę czerpiemy również z doświadczeń – pisze Nick Clegg, prezes firmy Meta do spraw globalnych.
NASK zdiagnozował tysiąc kont na portalach społecznościowych, które wpisują się w narrację prorosyjską – zawierają te same tezy co w RIA Nowosti czy wygłaszane przez szefa rosyjskiego MSZ.
Sygnatariuszami Kodeksu jest jedenaście organizacji i instytucji, które opracowały ten dokument w trosce o jakość debaty publicznej. Zawarto w nim kluczowe zagadnienia w obszarze walki z dezinformacją, a także w zakresie rekomendowanych działań.
Zainteresowanie konkursem „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” przerosło oczekiwania organizatorów - wpłynęło ponad dwa tysiące prac. W efekcie NASK i MFiPR przyznały dodatkowe nagrody.
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz przedstawiciele mediów - w tym m.in. "Rzeczpospolitej", którą reprezentował zastępca redaktora naczelnego Michał Szułdrzyński - podpisali „Deklarację współpracy na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas