Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała do tej pory sześć komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta: Sławomira Mentzena, Rafała Trzaskowskiego, Grzegorza Brauna, Szymona Hołowni, Adriana Zandberga i Wiesława Lewickiego. Ten ostatni jest szefem partii Normalny Kraj. Jako pierwsze wpłynęło zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego kandydata Konfederacji.
15 kandydatów na prezydenta Polski. I to nie koniec chętnych
Zdeklarowanych chętnych do udziału w wyborach jest jednak znacznie więcej. Poza powyższymi do tej pory swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich zapowiedzieli: Magdalena Biejat, Katarzyna Cichos, Marek Jakubiak, Karol Nawrocki, Joanna Senyszyn, Krzysztof Stanowski, Piotr Szumlewicz i Marek Woch. Prawdopodobnie nie wszystkim uda się zebrać odpowiednią liczbę podpisów.
Czas na zawiadomienie PKW o utworzeniu komitetów wyborczych kandydatów jest do 24 marca. Kolejnym krokiem kampanii będzie zgłoszenie kandydata na prezydenta – jest na to czas do 4 kwietnia do godz. 16. Do rejestracji kandydata przez PKW konieczne jest zebranie minimum 100 tys. podpisów z poparciem.
Rafał Trzaskowski chce zmobilizować wyborców jak 15 października 2023 roku
Rafał Trzaskowski, który jest na prowadzeniu w sondażach prezydenckich, weźmie udział tylko w jednej debacie z innymi kandydatami – ustaliła „Rzeczpospolita”. – Prawdopodobnie to będzie debata zorganizowana przez największe stacje telewizyjne, czyli TVP, Polsat i TVN – zdradza nam czołowa osoba ze sztabu kandydata Koalicji Obywatelskiej.