Aktualizacja: 15.12.2019 10:49 Publikacja: 14.12.2019 17:48
Foto: AFP
O dziewięciolatku z Belgii było głośno na całym świecie w listopadzie, gdy pojawiła się informacja, że chłopiec w tym miesiącu ma ukończyć kierunek elektrotechniki na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven (TUE).
Spór między rodzicami a władzami uczelni doprowadził do tego, że Laurent Simons opuści uczelnie. Przedstawiciele TUE poinformowali, że zalecili 9-latkowi ukończenie studiów w połowie przyszłego roku, a nie w tym miesiącu, z powodu liczby egzaminów, które musi zdać.
W czwartek parlament pierwszego kraju świata zakazał korzystania z mediów społecznościowych osobom, które nie ukończyły 16 lat.
W Rosji mogą pojawić się miliony mieszkańców drugiej kategorii. Będą mogli pracować, ale nie ściągną rodzin, nie wyślą dzieci do szkół i nie otrzymają rosyjskiego paszportu. Będą musieli też szybko nauczyć się rosyjskiego.
Zmarł John Tinniswood, 112-letni Brytyjczyk, który od kwietnia 2024 roku był uznawany za najstarszego żyjącego na świecie mężczyznę.
Media donoszą o pojawieniu się w Portugalii pochodzącego z Azji komara tygrysiego. Jego ukąszenie może być groźne dla ludzi i zwierząt.
Chasydzki rabin Zwi Kogan, który zaginął w Abu Zabi, nie żyje. Izrael twierdzi, że został on zamordowany. Wcześniej kancelaria premiera Beniamin Netanjahu potwierdziła, że Mosad prowadzi śledztwo w sprawie mężczyzny.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Trudno nie zgodzić się z papieżem Franciszkiem, gdy nawołuje do studiowania prawdziwych dziejów Kościoła.
Mimo tego, co wmawiają nam rosyjscy dysydenci, sankcje działają – w miastach Rosjan nie stać na masło, mięso czy nawet jajka. Jeśli lud pójdzie na Kreml z kosami, to właśnie dlatego.
Infantylizacja dziedzictwa kulturowego jest rodzajem przestępstwa.
Niemiecka pomoc będzie nadal spływać do Kijowa, ale tak jak do tej pory w tempie zaledwie kroplówkowym. Nie powinno nas też dziwić, jeśli kanclerz federalny znów zechce sobie uciąć pogawędkę z moskiewskim satrapą.
Ludzie nie myślą o sobie źle. Nie myśli i Angela Merkel.
Wielu członków elity politycznej Niemiec cały czas nie rozumie, że pakt Hitler-Stalin już nie obowiązuje. Nie rozumieją, że między Moskwą a Berlinem nie ma już terytoriów, które są wyłącznie kartą przetargową - mówi Marko Martin, niemiecki pisarz i publicysta.
Tłumy na pokazach filmów ze starych kaset, archiwalne nagrania w nowych teledyskach, motywy VHS w książkach i serialach. Pytanie „czy wiesz, co się stało z kasetą z twojej komunii?” znowu nabiera aktualności.
Spełnianie obietnic wyborczych prezydent elekt zaczyna od zapowiedzi wojen celnych. Oto, jakie będą skutki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas