Zakaz sądowy czy cenzura prewencyjna?

Sąd zakazał dwóm redakcjom publikacji na temat finansowych kłopotów bizneswoman i jej związków z dzierżawcą jednego z hoteli.

Aktualizacja: 15.01.2018 17:54 Publikacja: 14.01.2018 17:46

Zakaz sądowy czy cenzura prewencyjna?

Foto: AdobeStock

22 grudnia 2017 r. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o zakazie publikowania informacji na temat spółki Centrum Kongresowe Ossa – do niedawna dzierżawcy znanego hotelu w Rawie Mazowieckiej, który ma być licytowany za długi właściciela. Roczny zakaz publikacji otrzymało dwóch wydawców – Gremi Media („Rzeczpospolita") i telewizja Polsat, które pisały o długach Małgorzaty Chechlińskiej, znanej na Podhalu bizneswoman. Zakaz publikacji, który np. w przypadku Polsatu obejmuje wszystkie kanały informacyjne, ma zabezpieczyć roszczenia spółki Centrum Kongresowe Ossa, które wytoczyło powództwo o ochronę dóbr osobistych. Sędzia Monika Odzimkowska wprowadziła zakaz informowania m.in. o długach hotelu Ossa i powiązań hotelu z Małgorzatą Chechlińską. Obaj wydawcy złożyli zażalenie na postanowienie o zakazie publikacji.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Kraj
Podcast „Pałac Prezydencki”: Jak powstają zdjęcia, które przechodzą do historii?
Kraj
Polscy seniorzy: czują się młodziej niż wskazuje metryka, chętnie korzystają z Internetu i boją się biedy, wykluczenia i niedołężności
Kraj
Ruszył nabór wniosków o świadczenia z programu Aktywny rodzic.
Kraj
Kongres miejsc pamięci jenieckiej: dziedzictwo i strategie dla przyszłości
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Kraj
Poznaliśmy laureatów konkursu Dobry Wzór 2024