Aktualizacja: 09.01.2020 10:59 Publikacja: 08.01.2020 19:25
Jan S. (na zdjęciu zatrzymany przez policję) zamawiał w Chinach miesięcznie nawet 100 kg składników do produkcji dopalaczy
Foto: materiały policji
Jan S., zatrzymany przez stołecznych policjantów w piątek pod Warszawą m.in. za zlecenie zabójstwa śledczych oraz ministra sprawiedliwości, stworzył największy na rynku dopalaczy w Polsce i Europie gang, który sprzedawał te środki klientom z całego świata – w tym z USA, Meksyku i Australii. Kulisy działania największej dopalaczowej grupy przestępczej Jana S. poznała „Rzeczpospolita" dzięki aktom oskarżenia przeciwko jego ludziom, jakie w końcu 2019 roku trafiły do sądów – w Warszawie, Katowicach i Tarnobrzegu. Skierowała je warszawska prokuratura, a objęły 72 osoby (9 chce poddać się karze).
Mężczyzna z Arizony został aresztowany i oskarżony o groźby zabójstwa wobec prezydenta elekta USA Donalda Trumpa. W mediach społecznościowych miał "niemal codziennie" publikować nagrania, w których oskarżał Trumpa o porwania i handel ludźmi i groził jego rodzinie.
60-letnia Susan Lorincz została skazana na 25 lat więzienia za zastrzelenie swojej sąsiadki, 35-letniej Ajike „A.J” Owens, w czasie kłótni dotyczącej dzieci tej drugiej - informuje AP.
W wyniku strzelaniny, do której doszło w pobliżu ambasady Izraela w Ammanie, rannych zostało trzech funkcjonariuszy policji. Zabito także napastnika, który otworzył ogień.
Trzy osoby zostały zatrzymane pod zarzutem wykrzykiwania rasistowskich obelg pod adresem dwóch piłkarzy Blaugrany podczas październikowego meczu Real Madryt - FC Barcelona - poinformowała hiszpańska policja.
Przedłuża się śledztwo w sprawie polskiego statku "Jawor", na którym na początku października marynarze znaleźli prawie pół tony kokainy. Brazylijscy śledczy utajnili swoje działania i dopatrują się powiązań załogi z przestępcami, którzy chcieli przeszmuglować narkotyki do Europy - wynika z ustaleń RMF FM.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
W Polsce od lat brakuje policjantów. - Wolnych jest dziś 12782 wakaty. Rok temu było ich niewiele ponad 11 tys – informuje "Rzeczpospolitą" Komenda Główna Policji. Pocieszeniem jest to, że w 2024 r przybyło o tysiąc więcej funkcjonariuszy niż rok wcześniej (odpowiednio: 5 039 i 4 145).
Sąd odrzucił wniosek byłego szefa ABW Piotra Pogonowskiego o uchyleniu mu kary porządkowej, który mógł wstrzymać jego zatrzymanie przez policję - ustaliła „Rzeczpospolita”.
Nowojorski sąd nie wyraził zgody, by znany jako P. Diddy raper Sean Combs został zwolniony z więzienia za kaucją. Artysta, którego oskarża się między innymi o przestępstwa seksualne, ma „stanowić zagrożenie dla społeczeństwa”.
To nie Edgar Kobos był największym beneficjentem w zdobywaniu wiz dla cudzoziemców za rządu PiS. Posłowie wykryli, że inna agencja pośrednictwa – HR Motives Group wraz z podmiotami współpracującymi – mogła zarobić w ciągu czterech lat nawet 100 mln zł.
W wyniku współpracy CBŚP i mazowieckiego pionu ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, w Gliwicach zlikwidowano laboratorium klefedronu (4-CMC). Łącznie przejęto około pół tony narkotyków. W związku ze sprawą zatrzymano mężczyznę, będącego z wykształcenia chemikiem.
60-letnia Susan Lorincz została skazana na 25 lat więzienia za zastrzelenie swojej sąsiadki, 35-letniej Ajike „A.J” Owens, w czasie kłótni dotyczącej dzieci tej drugiej - informuje AP.
10 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która przez 12 lat kradła ubrania i obuwie znanych marek, a następnie sprzedawała skradziony towar na zamkniętych grupach na Facebooku. Siedmioro z podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.
Czy młody policjant, który śmiertelnie postrzelił kolegę z drugiego patrolu został poinformowany o tym, że do pomocy przyjadą nieumundurowani funkcjonariusze? Wygląda na to, że pomylił policjanta z bandytą - kluczowe ustalenia poznała "Rzeczpospolita".
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas