Aktualizacja: 10.01.2020 10:17 Publikacja: 10.01.2020 10:08
Foto: AdobeStock
Sprawa wyszła na jaw w 2018 roku. Jeden z kolegów 57-letniego Klausa O. zauważył w swoim lunchu biały proszek. W zakładzie zainstalowano wówczas kamery. Jak się okazało, mężczyzna podtruwał swoich kolegów. W jego domu znaleziono rtęć, octan ołowiu i kadm, a w piwnicy ukryte laboratorium, w którym eksperymentował z toksycznymi substancjami.
W marcu 2019 roku sąd zadecydował o karze dożywotniego pozbawienia wolności dla Klausa O., zaznaczając, że nie będzie mógł się on starać o wcześniejsze zwolnienie, gdyż "jest zagrożeniem dla całego społeczeństwa". Sprawa nie zakończyła się jednak, gdyż Klaus O. odwołał się od wyroku do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości.
Jedna z ofiar mężczyzny, 26-latek, który cztery lata temu zapadł w śpiączkę po zatruciu rtęcią i octanem ołowiu, zmarł w tym tygodniu, co potwierdził Sąd Okręgowy w Bielefeld. Prokurator Veit Walter poinformował, że Sąd Najwyższy Niemiec może zarządzić nowy proces, w związku z tym, że jedna z ofiar straciła życie. Pozostałe dwie ofiary Klausa O. doznały natomiast nieodwracalnych uszkodzeń nerek.
Mężczyźni pracowali w firmie, która zajmuje się armaturą metalową w miejscowości Schloss Holte-Stukenbrock w północno-zachodnich Niemczech.
60-letnia Susan Lorincz została skazana na 25 lat więzienia za zastrzelenie swojej sąsiadki, 35-letniej Ajike „A.J” Owens, w czasie kłótni dotyczącej dzieci tej drugiej - informuje AP.
W wyniku strzelaniny, do której doszło w pobliżu ambasady Izraela w Ammanie, rannych zostało trzech funkcjonariuszy policji. Zabito także napastnika, który otworzył ogień.
Trzy osoby zostały zatrzymane pod zarzutem wykrzykiwania rasistowskich obelg pod adresem dwóch piłkarzy Blaugrany podczas październikowego meczu Real Madryt - FC Barcelona - poinformowała hiszpańska policja.
Przedłuża się śledztwo w sprawie polskiego statku "Jawor", na którym na początku października marynarze znaleźli prawie pół tony kokainy. Brazylijscy śledczy utajnili swoje działania i dopatrują się powiązań załogi z przestępcami, którzy chcieli przeszmuglować narkotyki do Europy - wynika z ustaleń RMF FM.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Funkcjonariusze FBI zatrzymali mężczyznę z Florydy i postawili mu zarzut zamiaru przeprowadzenia zamachu bombowego przed gmachem giełdy papierów wartościowych w Nowym Jorku. Agenci zeznali, że podejrzany mówił, iż czuje się „jak bin Laden”.
Swój poziom zadowolenia z życia Polacy oceniają na około 67 proc. Dla młodych najważniejsze są miłość i pieniądze, dla starszych – zdrowie i rodzina.
Zmarł John Tinniswood, 112-letni Brytyjczyk, który od kwietnia 2024 roku był uznawany za najstarszego żyjącego na świecie mężczyznę.
Chociaż o potrzebie ochrony ludności przed atakiem z powietrza mówi się od dawna, niewiele się w tym kierunku robi. Można wręcz odnieść wrażenie, że takie działania są pozorowane.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że dwójka Polaków podróżujących statkiem, który zatonął w Egipcie, została uznana za zaginionych. Wciąż trwa akcja poszukiwawcza.
W wyniku współpracy CBŚP i mazowieckiego pionu ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej, w Gliwicach zlikwidowano laboratorium klefedronu (4-CMC). Łącznie przejęto około pół tony narkotyków. W związku ze sprawą zatrzymano mężczyznę, będącego z wykształcenia chemikiem.
Migranci będą uzupełniać niedobory na rynku pracy tam, gdzie te niedobory rzeczywiście występują, i nie wpływa to na wynagrodzenia Polaków – mówi w rozmowie o strategii migracyjnej Maciej Duszczyk, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.
60-letnia Susan Lorincz została skazana na 25 lat więzienia za zastrzelenie swojej sąsiadki, 35-letniej Ajike „A.J” Owens, w czasie kłótni dotyczącej dzieci tej drugiej - informuje AP.
Tylko w latach 1945–1946 repatriowano do Polski prawie 2 mln ludzi. Rządowi PiS udało się niecałe 5 tysięcy. Ważniejsze były korupcyjne wizy dla migrantów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas