Starbucks żegna się ze słomkami. Nowe kubki do picia

Starbucks chce do 2020 roku całkowicie zrezygnować ze słomek. Żeby ułatwić klientom życie firma postanowiła wprowadzić specjalne kubki z nakładkami ułatwiającymi picie. Wyglądają trochę jak kubki-niekapki dla dzieci.

Aktualizacja: 09.07.2018 15:47 Publikacja: 09.07.2018 14:01

Starbucks żegna się ze słomkami. Nowe kubki do picia

Foto: Bloomberg

ula

Obecnie firma zużywa rocznie ponad miliard plastikowych słomek rocznie.

Frappuccino nadal będą sprzedawane ze słomkami, ale zrobionymi nie z plastiku, ale papieru lub biodegradowalnego plastiku. Klienci, którzy będą chcieli wypić napój przez słomkę, dostana ekologiczne wersje słomek.

Już teraz takie napoje jak cold brew czy cold foam, są sprzedawane w USA bez słomek, w nowych kubkach z nakładkami ułatwiającymi picie.

Czytaj także: Pożegnanie z plastikowymi słomkami. Bruksela wypowiada im wojnę

Starbucks zacznie proces rezygnacji z plastikowych słomek od swoich lokali w Vancouver w Kanadzie oraz Seattle w USA.

Prezes firmy Kevin Johnson powiedział, ze ta decyzja to "znaczący kamień milowy" w zaangażowaniu Starbucks na rzecz ekorozwoju.

Firma zainwestowała już 10 mln dolarów w prace nad stworzeniem ekologicznych, recyklingowalnych kubków do gorących napojów.

Starbucks nie jest pierwszą firmą, która pozbędzie się plastikowych słomek. W zeszły tygodniu McDonald's zapowiedział, że w Wielkiej Brytanii i w Irlandii zaprzestanie podawania do napojów plastikowych słomek już w 2019 roku.

Niemieckie sieci handlowe Rewe, Lidl i Edeka zapowiedziały, że nie tylko nie będą sprzedawać słomek, ale także plastikowych zastaw, kubków oraz ograniczą ilość opakowań z plastiku.

Słomki z plastiku są jednym z najpoważniejszych źródeł zanieczyszczenia oceanów na całym świecie. Według raportu brytyjskich władz co roku ponad milion ptaków oraz 100 tys. organizmów morskich umiera z powodu zjedzenia lub zaplatania się w plastikowe śmieci.

Unia Europejska tez zabiera się za plastikowe odpady. Bruksela już w styczniu mówiła o planach strategii obchodzenia się z tworzywami sztucznymi w UE, zgodnie z którą do 2030 r. wszystkie produkty z plastiku mają być recyklingowane.

Przemysł spożywczy
Koniec kryzysu w gastronomii i rekordowe zwyżki. Gdzie najchętniej jadają Polacy?
Przemysł spożywczy
Starbucks radykalnie zmienia zasady. Będzie nowy kodeks postępowania dla gości
Przemysł spożywczy
Do syndyka zgłosiło się już 400 wierzycieli Manufaktury. Będzie więcej
Przemysł spożywczy
Producenci mięsa pod presją kosztów. Szansą rynki zagraniczne
Materiał Promocyjny
Kluczowe funkcje Małej Księgowości, dla których warto ją wybrać
Przemysł spożywczy
Foie gras i łosoś zdominowały francuskie święta
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego