Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 12.06.2018 13:23 Publikacja: 12.06.2018 13:14
Foto: AFP
Iran ostrzegł Koreę Północną, by nie ufała Donaldowi Trumpowi, nawiązując do porozumienia porozumienia nuklearnego z tym krajem.
- Nie wiemy, z którą osobą negocjuje przywódca Korei Północnej. Nie jest jasne, czy nie zrezygnowałby z porozumienia jeszcze przed powrotem do domu - Mohammad Bagher Nobakht, powiedział irański rzecznik, w rozmowie z agencją IRNA.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały obwody briański, rostowski, saratowski i biełgorodzki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Francuskie media informują o dezercjach Ukraińców szkolonych we Francji na potrzeby brygady im. Anny Kijowskiej.
Po tragedii samolotu azerbejdżańskich linii lotniczych pojawiło się hasło „Putinie, przeproś!”. W Azerbejdżanie już nikt nie pisze o katastrofie, lecz o przestępstwie - mówi w podcaście „Globalny Chrząszcz” dr Shahla Kazimova, szefowa Centrum Studiów Azerbejdżańskich na UW.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 2 na 3 stycznia w Kijowie rozległy się eksplozje - miasto było celem ataku dronów.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Mer Kijowa Witalij Kliczko odwiedził żołnierzy na froncie - w obwodzie charkowskim i w Donbasie.
Lider niemieckiej opozycji, Friedrich Merz, typowany na kanclerza po zaplanowanych na przyszły miesiąc przyspieszonych wyborach, zapowiedział, że Niemcy zwiększą wydatki na obronę, ale nie zobowiążą się do osiągnięcia celu wydatków obronnych NATO, do czego wzywa prezydent-elekt USA Donald Trump.
Joni Askola, obywatel Finlandii zaangażowany w pomoc dla Ukrainy, skrytykował w serwisie X miliardera Elona Muska, który w administracji Donalda Trumpa ma stanąć na czele Departamentu Wydajności Rządu, którego zadaniem będzie ograniczanie kosztów funkcjonowania amerykańskiej administracji. Askola doczekał się wulgarnej odpowiedzi Muska co opisuje fiński nadawca publiczny Yle.
W trakcie wtorkowej konferencji prasowej prezydent-elekt Donald Trump podjął kwestię możliwego „zakupu” Grenlandii przez USA. Na informację zareagowały już m.in. władze Danii. Dlaczego Grenlandia znalazła się nagle w centrum zainteresowania USA?
– Zaskakiwać to można wroga, przeciwnika – powiedział gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u, komentując wypowiedzi Donalda Trumpa dotyczące możliwości zajęcia Grenlandii czy przejęcia kontroli nad Kanałem Panamskim.
Gdy Donald Trump puszcza wodze fantazji i opowiada o siłowym przejęciu Grenlandii i Kanału Panamskiego, Putin i Xi Jinping na serio szykują się do wielkiej rozgrywki geopolitycznej.
Szef MSZ Francji Jean-Noël Barrot ostrzegł Donalda Trumpa przed naruszeniem „suwerennych granic” UE. Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak amerykański prezydent-elekt odmówił wykluczenia użycia działań wojskowych w celu przejęcia kontroli nad Grenlandią – autonomicznym terytorium Danii.
Premier Grenlandii Mute Egede spotka się w środę w Kopenhadze z królem Danii Fryderykiem X, po tym jak prezydent-elekt USA Donald Trump powiedział, że USA są zainteresowane przejęciem wyspy od Danii i nie wykluczył użycia siły lub nacisków gospodarczych w tym celu.
Jeśli ktoś miał nadzieję, że w roku 2025 będzie w gospodarce już więcej jasności, to musi poważnie zweryfikować swoje oczekiwania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas