Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.05.2021 20:03 Publikacja: 14.05.2021 10:00
Foto: IPN
"Plus Minus" otworzył swoje łamy dla rozważań o „mentalności" polskich chłopów, rolników i mieszkańców wsi, inspirowanych książkami Adama Leszczyńskiego, Michała Rauszera, Kacpra Pobłockiego i Piotra Korczyńskiego, przypominającymi historię pańszczyzny i buntów chłopskich. Artykuły opublikowane w numerze z 24–26 kwietnia 2021 r. koncentrują się na przeszłości, która zdaniem autorów kształtowała współczesną chłopską, wiejską, a także polską tożsamość.
Już podczas I wojny światowej w szpitalach armii wykorzystywano filmy dla poprawy nastroju chorych i cierpiących. A dzisiaj?
Gra „Jednorożce. Pojedynek w chmurach” wyjaśnia wreszcie, skąd się bierze tęcza.
„Portrety par niezwykłych” przedstawiają historie skandali ukrytych w dziełach sztuki. Aczkolwiek sztuka jest tu na dalszym planie.
Romans? Tak, ale „Sztuka pięknego życia” jest subtelna i bez sztampy.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
W moim ogrodzie czy w lesie najbardziej cenię ciszę i naturalne dźwięki.
Gdy spojrzeć na sztab Rafała Trzaskowskiego, ma się wrażenie, że to grupa meksykańskich rewolucjonistów, którzy za chwilę ruszą palić kościoły, nacjonalizować klasztory i represjonować zakonnice i księży. To musi się zmienić, inaczej PiS-owi uda się skleić prezydenta Warszawy z wizerunkiem oderwanego od polskiej rzeczywistości antyklerykała.
W miarę przybliżania się daty wyborów do Bundestagu zaognia się konflikt pomiędzy CDU/CSU a SPD w sprawie dalszej strategii wobec władcy Kremla.
2025 będzie rokiem pospolitego straszenia. Miesiące do wyborów prezydenckich wypełnią się sianiem grozy. Targowica, pruscy agenci oraz inne demony upadku będą wylewać się z ekranów małych i dużych. Rzecz jasna przerywane reklamami i w zaktualizowanych do XXI wieku wersjach. Polską politykę do poziomu horroru klasy B podniosą algorytmy zza oceanu.
Uczniowie w Polsce są przemęczeni. Czy lepsza organizacja roku szkolnego pozwoliłaby im lepiej rozłożyć siły w ciągu dziesięciu szkolnych miesięcy? – Trzeba się nad tym zastanowić – mówi w podcaście „Szkoła na nowo” wiceministra edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz.
Grupa działaczy rozpoczęła rejestrację Samoobrony Odrodzenie Andrzeja Leppera. Choć zmarły wicepremier był ucieleśnieniem kontrowersji w polityce, coraz częściej nawiązują do niego mniejsze i większe ugrupowania, przybywa też pomysłów na stawianie mu pomników.
Andrzej Duda wybrał narty w Kluszkowcach zamiast inauguracji prezydencji w Unii, by nie firmować obecnego rządu, a Donald Tusk wybrał szczyt UE w Brukseli, a nie w Warszawie, żeby uniknąć lansowania prezydenta jako gospodarza. Oto Polska polityka w noworocznej pigułce.
Eksperci różnią się w ocenie, czy państwo, którego przedstawiciel mógł dopuścić się zdrady dyplomatycznej, straci w oczach zagranicznych partnerów. Może ono pokazać, że dokonuje samorozliczeń, ale też zostać odsunięte od zakulisowych negocjacji.
Jaką nowoczesną inicjatywę programową w obszarze kultury zaproponuje Marcin Wolski, nowy członek sztabu Karola Nawrockiego? Jedno jest pewne: to niezła szopka noworoczna.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas