„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 16.10.2018 13:03 Publikacja: 16.10.2018 12:08
Foto: Bloomberg
Jak wyjaśnił na konferencji prasowej gubernator NBH Gyorgy Matolscy, zwiększenie zasobów złota w oficjalnych aktywach rezerwowych banku z 3,1 do 31,5 tony to inwestycja w bezpieczeństwo finansowe Węgier, a także odniesienie do średniowiecza, gdy ten kraj był jednym z największych producentów kruszcu.
Z oświadczenia opublikowanego na stronie NBH wynika, że po tej transakcji udział złota w oficjalnych aktywach rezerwowych wynosi 4,4 proc., zgodnie z regionalną średnią.
Polska spółka podpisała kontrakt na ponad 0,5 mld zł. Dostarczone mają być cztery mikrosatelity, które zwiększą zdolności Wojska Polskiego w zakresie rozpoznania. Środki pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy.
Jak przygotować się na ataki dezinformacyjne i jak z nimi walczyć, kiedy już do nich dojdzie? Zastanawiali się nad tym uczestnicy debaty zorganizowanej przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.
Jest piątek, 20 grudnia a w podcaście „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Od 20 grudnia na stacjach Orlen rozpoczyna się świąteczna promocja - poinformowała firma w specjalnym komunikacie. Jak długo potrwa i kto będzie mógł z niej skorzystać?
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Szef węgierskiej dyplomacji pochwalił się w niedzielę wpisem w internecie, że Rosja wznowiła dostawy ropy na Węgry południową nitką rurociągu „Przyjaźń”. Strona rosyjska milczy w tej sprawie.
Marcin Romanowski oszukał wymiar sprawiedliwości i nie działał sam, uciekając na Węgry. Czy obrońca i koledzy z PiS świadomie wprowadzali prokuraturę i opinię publiczną w błąd? O azyl na Węgrzech będą się ubiegać inni politycy Jarosława Kaczyńskiego.
Śledczy zapowiadają nowe zarzuty i dalsze ściganie posła PiS Marcina Romanowskiego. Ale realne możliwości są znikome. Egzekucja europejskiego nakazu aresztowania będzie trudna, a wpis do bazy Interpolu stoi pod znakiem zapytania.
Premier Donald Tusk poinformował, że usłyszał od premiera Węgier Viktora Orbána powód udzielenia azylu politycznego posłowi PiS Marcinowi Romanowskiemu.
Ucieczka posła PiS na Węgry to problem nie tylko dla PiS, ale również dla kandydata partii na prezydenta Polski, który nie potrafi przedstawić stanowiska w jednej z obecnie kluczowych spraw w kraju. Marcin Romanowski skomplikował kampanię Karolowi Nawrockiemu.
Trudno się spodziewać, by Węgry, udzielając ochrony międzynarodowej Marcinowi Romanowskiemu, zastosowały się do nakazu zatrzymania i wydania posła, który uciekł przed polskim wymiarem sprawiedliwości.
Chroniąc katalońskiego separatystę Carlesa Puigdemonta, Belgia i Niemcy przetarły szlak, którym teraz, udzielając schronienia Marcinowi Romanowskiemu, podążają Węgry. W obu przypadkach w tle pojawia się Rosja.
Jakie konsekwencje może mieć sprawa posła Romanowskiego dla kampanii prezydenckiej w Polsce? Co dalej z Lewicą po dymisji Wieczorka? Czy kryzys w sprawie PKW i NS wysadzi wybory w Polsce? To tematy nowego odcinka podcastu „Polityczne Michałki”
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas