RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 18.10.2020 07:35 Publikacja: 18.10.2020 07:05
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
17 października w Polsce wykryto 9622 zakażenia koronawirusem - to największy dobowy wzrost liczby zakażeń w Polsce od początku epidemii. Od kilkunastu dni liczba wykrywanych w Polsce w ciągu doby zakażeń wynosi kilka tysięcy.
16 października resort zdrowia poinformował o zgonie 132 chorych na COVID-19, w tym 12 osób bez chorób współistniejących - to największy dobowy przyrost liczby chorych na COVID-19 w Polsce od początku epidemii.
Szeroko pojmowane bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów będzie w centrum naszych działań i we wszystkich debatach na forum UE podczas polskiej prezydencji – mówi Katarzyna Kacperczyk, wiceminister zdrowia.
Profilaktyka, reforma unijnego prawa farmaceutycznego, konkurencyjność, bezpieczeństwo lekowe – to zadania, jakie Polska stawia podczas prezydencji w Radzie UE.
Po raz pierwszy w historii mamy olbrzymi problem deficytu w budżecie narodowego płatnika. I to nie wynika z niczego innego, jak tylko z rabunkowej gospodarki na NFZ-cie, którą brutalnie wykorzystano do celów politycznych pod koniec poprzedniej kadencji. Niedobór środków w systemie publicznym to sytuacja, która w sposób szczególny uzasadnia funkcjonowanie prywatnych ubezpieczycieli i prywatnego sektora opieki zdrowotnej, gdyż sektor prywatny ułatwia pacjentom dostęp do świadczenia opieki zdrowotnej. Sektor prywatny oferuje także pacjentom gwarancję przewidywalnych terminów oczekiwania na poszczególne konsultacje lekarskie oraz wiele innych korzyści – mówi prezes Zarządu PZU Zdrowie dr n. med. Igor Radziewicz-Winnicki.
Obecnie jedną piątą wszystkich przypadków nowotworów u mężczyzn stanowi rak prostaty. Interesować powinni się nim również synowie i bracia kobiet chorujących na raka piersi i jajnika – wynika z badań naukowych.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Przejście z pracy przy tradycyjnym mikroskopie na analizę obrazu cyfrowego to przeskok, który umożliwia szybsze i dokładniejsze diagnozowanie nowotworów.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Pacjenci Centrum Urologii Zaawansowanej URO.pl w Szpitalu św. Anny w Piasecznie jako pierwsi w Polsce mogą poddać się leczeniu kamicy nerkowej z wykorzystaniem ultra-cienkiego endoskopu wykorzystywanego w procedurze mini-RIRS. Urządzenie to pozwala na precyzyjne usuwanie złogów nawet z trudno dostępnych miejsc w nerce, bez względu na średnicę moczowodu.
Ministerstwo Sprawiedliwości odniosło się do komunikatów rzecznika praw obywatelskich w sprawie traktowania trzech osób zatrzymanych i aresztowanych w sprawie Afery Funduszu Sprawiedliwości. Chodzi o ks. Michała O. oraz dwie były urzędniczki MS Karolinę K. i Urszulę D.
Poseł Ryszard Petru dotrzymał słowa – nad ranem stawił się do pracy w jednym z warszawskich dyskontów. - Jest stres - przyznał polityk.
Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej nowelizację ustawy o sporcie.
Ryszard Petru siada na kasie w Biedronce licząc kajzerki: komedia na święta dla całej rodziny. Szkoda, że nieśmieszna. Bo w dyskusji o wolnej od pracy Wigilii – czego niestety Ryszard Petru nie rozumie – chodzi o to, czy Polska jest nowoczesnym państwem.
W bibliotece publicznej w Berlinie znaleziono nie tylko rękopis hymnu „Gaude Mater Polonia”, ale także inne zabytki zrabowane z Polski, w tym związane z polskim wieszczem.
Witamina D i wapń są niezbędne dla ogólnego zdrowia, ale nie zmniejszają ryzyka upadków i złamań u zdrowych seniorów - do takich wniosków doszli eksperci z amerykańskiego zespołu zadaniowego ds. usług prewencyjnych. Konieczne są nowe rekomendacje.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wykaz 301 substancji czynnych, które są kluczowe przy produkcji najpotrzebniejszych leków. – Będziemy chcieli, żeby nigdy ich w Polsce zabrakło – powiedział wiceminister zdrowia Marek Kos.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas