Aktualizacja: 12.12.2019 11:33 Publikacja: 12.12.2019 11:33
Foto: GIS
Na etykiecie wina Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l brakuje informacji w języku polskim o obecności substancji alergennej – siarczynów. Osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny nie powinny pić wina Feind Balaton Rosé Cuvée, 0,75 l. Dla pozostałych osób (bez alergii na siarczyny) produkt nie stwarza ryzyka zdrowotnego - informuje GIS.
Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. zdecydowała o wycofaniu z obrotu wszystkich partii produktu, które na etykiecie nie zawierają informacji w języku polskim o obecności siarczynów.
Darowizna od rodzica nie musi być przelana z rachunku na rachunek. Może ją wpłacić na konto dziecka w banku. I ulga nie przepadnie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Umorzona przez bank część kredytu frankowego jest przychodem kredytobiorcy. Ale nie trzeba płacić od niego podatku. I nadal tak będzie, przynajmniej do końca 2026 r.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Pracodawcy mają informować związkowców o stosowanych systemach sztucznej inteligencji. Biznes się obawia, że wyciekną tajemnice przedsiębiorstw.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie rozstrzygnął kwestię, która od wielu lat wzbudza duże wątpliwości wśród kierowców. Chodzi o używanie kierunkowskazu podczas wjeżdżania, przejeżdżania i zjeżdżania z ronda.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł w sprawie francuskiego dekretu z 2022 roku, który zakazywał korzystania z nazw takich jak „stek” czy „szynka” przez produkty spożywcze pochodzenia roślinnego. Jakie zmiany dla rynku przyniesie wyrok TSUE?
Nie należy zbierać grzybów na terenach popowodziowych, ich spożycie może być niebezpieczne dla zdrowia – przekazał Marek Waszczewski, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego.
Ponad połowa skontrolowanych sklepów specjalistycznych oferowała kawy, herbaty i herbatki o niewłaściwej jakości - informuje Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Kontrolerzy znaleźli w nich niepokojące zanieczyszczenia.
Unijne rozporządzenie wprowadza nowe standardy bezpieczeństwa produktów w UE i wzmacnia system nadzoru poprzez stworzenie jednolitego rynku wewnętrznego dla produktów.
Rozporządzenie unijne m.in. rozszerza katalog elementów, które powinny być uwzględnione przy ocenie bezpieczeństwa produktu. Nowe obowiązki dotyczą m.in. producentów, importerów, dystrybutorów oraz sprzedawców – online i sklepów stacjonarnych.
Nie będzie dozwolona „ekościema” w Unii Europejskiej. Urząd UE ds. Własności Intelektualnej będzie mógł odmówić rejestracji znaku towarowego, jeżeli nie będzie on spełniał „zielonych” wymogów Dyrektywy Green Claims.
Przedsiębiorcy mogą starać się o autoryzację nowych zapachów wędzonki.
Główny Inspektor Sanitarny informuje o dobrowolnym wycofaniu przez dystrybutora trzech partii batonów Milka Oreo. Nie należy spożywać słodyczy z tych partii.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas