Zasady weryfikacji osiągniętych efektów uczenia się oraz przeprowadzania egzaminu dyplomowego z wykorzystaniem technologii informatycznych uczelnia udostępnia w Biuletynie Informacji Publicznej na swojej stronie.
Decyzja o wyborze odpowiedniego sposobu przeprowadzenia egzaminu/zaliczenia danych zajęć, a także egzaminu dyplomowego należy do uczelni. Uczelnia może zdecydować, że weryfikacja określonych efektów nauczania będzie odbywać się we wszelkich formach. W szczególności chodzi o zaliczenia i egzaminy o charakterze końcowym, przygotowane przez studentów opracowania lub projekty, jak również okresowe formy weryfikacji, takie jak: kolokwia, sprawozdania z wykonania zadań, referaty i inne formy realizowane w trakcie trwania semestru.
Czytaj także: Koronawirus a funkcjonowanie uczelni: od 25 maja możliwe jest prowadzenie części zajęć w tradycyjnej formie
Istotne jest zapewnienie rzetelnej weryfikacji efektów, przy jednoznacznym określeniu i przedstawieniu studentom warunków prowadzenia jej elektronicznie. Kwestie techniczne związane z organizacją procesów weryfikacji przy użyciu środków komunikacji elektronicznej powinna określić na poziomie organizacyjnym uczelnia – z uwzględnieniem posiadanej przez siebie infrastruktury, podobnie jak sposoby zapewnienia bieżącej kontroli jej przebiegu – w zależności od formy tej weryfikacji. Zasady weryfikacji osiągniętych przez studentów efektów uczenia się, powinny uwzględniać rekomendacje Ministerstwa przedstawione w Środowiskowych wytycznych w związku z częściowym przywracaniem działalności uczelni.