Aktualizacja: 16.02.2025 15:31 Publikacja: 04.11.2024 05:04
Ivanka Trump i Jared Kushner w czasie lipcowej Narodowej Konwencji Republikanów w Milwaukee w stanie Wisconsin.
Foto: PAP/EPA/SHAWN THEW
„Tato, kocham Cię” – pisze Ivanka w sieciach społecznościowych na każdym zakręcie prezydenckiej kampanii Trumpa: od wyroku w procesie ze Stormy Daniels po zamach na niego w Butler w Pensylwanii.
Jednak u jego boku pojawiła się w obecnej kampanii tylko raz i to na krótką chwilę, w czasie lipcowej Narodowej Konwencji Republikanów w Milwaukee, po zamachu na ojca. Była tam z mężem – który również zniknął z kręgu najbliższych współpracowników byłego prezydenta – i macochą, Melanią (równie niechętnie pojawiającą się na politycznych imprezach męża).
Wyniki wyborów prezydenckich, które otwierają J.D. Vance’owi drogę do Białego Domu, są przypieczętowaniem jego ideologicznej transformacji. On wytyczy dalsze losy ruchu MAGA.
Kamala Harris nie powiększy swego dorobku w Kolegium Elektorskim. Według prognozy Edison Research, Donald Trump wygrał także w Arizonie, co oznacza, że w wyborach na prezydenta USA zwyciężył we wszystkich siedmiu kluczowych stanach wahających się (swing states).
W czasie pierwszej kadencji miliarder szukał współpracy z autorytetami. Teraz klucz jest inny.
Donald Trump, amerykański prezydent-elekt, poinformował kto będzie szefem personelu Białego Domu po objęciu przez niego władzy, co nastąpi 20 stycznia 2025 roku.
Walka z drożyzną to tylko pretekst, aby ukryć prawdziwe powody, dla którego Amerykanie postawili na kandydata Republikanów – uważa Guy Sorman, wybitny amerykańsko-francuski publicysta.
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa w błyskawicznym tempie przeprowadza redukcję zatrudnienia w federalnych instytucjach, co prowadzi do komplikacji. Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Jądrowego (NNSA), odpowiedzialna za nadzór nad arsenałem nuklearnym USA, niespodziewanie zwolniła wielu pracowników, a następnie próbowała ich ponownie zatrudnić – jednak nie była w stanie się z nimi skontaktować.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
Amerykański historyk Timothy Snyder uważa, że celem Elona Muska jest kolonizacja Europy. W tym celu, posługując się partiami populistycznymi w rodzaju AfD, atakuje instytucje polityczne, aby je osłabić i zniszczyć.
W najbliższy wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotka się z prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. To część szerszego planu kandydata KO na prezydenta, który dotyczy bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych.
Nie milkną echa wystąpień na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC). W niedzielę do wystąpienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego nawiązali w mediach społecznościowych premier RP Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Swoimi ostatnimi działaniami prezydent USA Donald Trump „chce zmusić Europę do podjęcia takich działań, które bardzo nasz kontynent wzmocnią” – uważa gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych.
Czy w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej nadzwyczajny szczyt Europejczyków powinien się odbywać w Paryżu? To jedno z pytań, które się pojawiają po burzy wywołanej przez Amerykanów.
„Czy Pani/Pana zdaniem rząd Donalda Tuska jest w stanie poprawić sytuację gospodarczą Polski?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas