Indie: 27-latek chce pozwać rodziców za to, że się urodził

27-letni biznesmen z Bombaju, Raphael Samuel, zamierza pozwać rodziców za to, że poczęli go bez jego świadomej zgody - informuje BBC.

Aktualizacja: 07.02.2019 16:34 Publikacja: 07.02.2019 15:04

Indie: 27-latek chce pozwać rodziców za to, że się urodził

Foto: Facebook

arb

Samuel w rozmowie z BBC stwierdził, że sprowadzanie dzieci na świat jest złe, ponieważ skazuje je to na cierpienie do końca życia.

Mężczyzna podkreśla, że jest świadom, iż człowiek nie może wyrazić zgody na własne poczęcie. Dodaje jednak, że "nie jest naszą decyzją to, że się urodziliśmy".

W związku z tym - jak przekonuje - skoro człowiek nie decyduje o własnym urodzeniu, powinien mieć gwarantowane pieniądze do końca swojego życia, które powinni przekazywać mu rodzice.

Samuel podkreśla, że ma dobre relacje z rodzicami (obydwoje są prawnikami), którzy całą sprawę traktują z dużą dozą poczucia humoru.

Matka mężczyzny, Kavita Karnad Samuel w wydanym oświadczeniu podkreśla, że "podziwia zuchwałość syna, który chce sądzić się z rodzicami, którzy są prawnikami". "Jeśli Raphael przedstawi racjonalne wyjaśnienie w jaki sposób mógł wyrazić zgodę na swoje poczęcie, przyznam się do winy" - dodaje.

Samuel jest wyznawcą antynatalizmu - filozofii zgodnie z którą życie jest na tyle pełne cierpienia, że ludzie powinni świadomie przestać się rozmnażać. W efekcie ludzkość zniknęłaby z powierzchni Ziemi, co - jak mówi Samuel - byłoby korzystne dla planety.

- Nie ma sensu w istnieniu ludzkości. Tak wielu ludzi cierpi. Jeśli ludzkość wyginie, Ziemia i zwierzęta będą szczęśliwsze. Będzie im z pewnością lepiej. Poza tym żaden człowiek nie będzie cierpiał. Istnienie człowieka jest bezcelowe - mówi 27-latek.

Rok temu Samuel założył stronę na Facebooku, na której zamieszcza plakaty z hasłami "Rodzice mieli cię zamiast zabawki lub psa, nic im nie jesteś dłużny, jesteś ich rozrywką".

Na pytanie czy wolałby się nie urodzić, Samuel odpowiada, że tak. - Ale to nie jest tak, że jestem nieszczęśliwy. Mam dobre życie, ale wolałbym, aby mnie tu nie było. To jest tak, jak być w ładnym pokoju, w którym jednak nie chce się być - mówi w rozmowie z BBC.

Społeczeństwo
Księżna Kate ogłosiła remisję choroby nowotworowej
Społeczeństwo
Włochy. Geje mogą się kształcić w seminariach rzymskokatolickich. Ale jest warunek
Społeczeństwo
W Teksasie zatrzymano najemnika z Grupy Wagnera. W plecaku miał dron
Społeczeństwo
Czad: Atak na pałac prezydencki. Atakowali „pijani uzbrojeni w maczety”
Społeczeństwo
Fin skrytykował Elona Muska w serwisie X. Niecenzuralna odpowiedź miliardera