Aktualizacja: 22.04.2018 05:58 Publikacja: 22.04.2018 05:44
Foto: AFP
"Newsweek" powołuje się na południowoamerykańską telewizję NTN24, która podała, że policja uniemożliwiła protestującym - skandującym pod resortem m.in. "jesteście sprawcami ludobójstwa" - na wejście do gmachu ministerstwa. Z protestującymi nie chciał też spotkać się minister zdrowia Luis Lopez.
Sytuacja służby zdrowia w Wenezueli jest dramatyczna. Według organizacji pozarządowej Medicos Por la Salud pacjenci w Wenezueli nie mają dostępu nawet do 95 proc. leków - trudno jest zdobyć tak podstawowe medykamenty jak aspiryna. Od ubiegłego roku wymaganych leków nie otrzymują osoby, które przeszły transplantacje. Od 2009 roku w kraju brakuje leków dla chorych na HIV. Z kolei w szpitalach brakuje sprzętu i środków wymaganych do przeprowadzania operacji.
Już niebawem na aukcję trafi niezwykły eksponat – powstałe w 1714 roku skrzypce Stradivariusa. Mogą stać się one najdroższym instrumentem muzycznym sprzedanym kiedykolwiek na aukcji.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Eksplozja ładunku wybuchowego w hallu luksusowego apartamentowca poraniła kilka osób, w tym poszukiwanego przez ukraińską prokuraturę Armena Sarkisjana. Zmarł w szpitalu.
Zdejmowanie z półek alkoholu pochodzącego z USA, odwoływanie wyjazdów do Stanów Zjednoczonych i buczenie w czasie grania hymnu USA - tak Kanadyjczycy reagują na nałożenie przez Donalda Trumpa 25-procentowych ceł na towary sprowadzane do USA z tego kraju.
Zanim na polecenie prezydenta USA Donalda Trumpa amerykańskie służby rozpoczęły szeroko zakrojoną akcję przeciw nielegalnym imigrantom, na liście deportacyjnej były tysiące Polaków. Do tej pory Polacy stanowili niewielki odsetek deportowanych ze Stanów Zjednoczonych.
Blisko cztery dekady po upadku komunizmu 60 proc. mieszkańców naszego kraju uważa, że wiara jest znaczącym lub kluczowym czynnikiem tożsamości narodowej. To dużo więcej niż w krajach zachodniej Europy.
Prezydent Andrzej Duda nie będzie wspierał w kampanii prezydenckiej kandydata PiS ani innych pretendentów do najważniejszego urzędu w państwie. Prezes IPN Karol Nawrocki ma nie być dopuszczony również do Donalda Trumpa, jeśli ten przyjedzie do Polski na zaproszenie głowy państwa – dowiaduje się „Rzeczpospolita”.
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie głośnej afery maseczkowej. Nie ujawni powodów, bo decyzję zaskarżyło do sądu Ministerstwo Zdrowia – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Może i PKW nie do końca spełnia swe ustawowe zadania, ale za to należy docenić wkład jej przewodniczącego w rozwój prawa w zakresie podejmowania decyzji przez organy kolegialne. Bo po co się ograniczać do wydania jednego stanowiska, z którego i tak ktoś będzie niezadowolony? Jak będzie ich kilka, każdy wybierze to, które mu pasuje.
Kandydatka Nowej Lewicy Magdalena Biejat walczy o kilka procent poparcia, kandydat partii Razem Adrian Zandberg – o życie swojej formacji. Ta rywalizacja może rozstrzygnąć, czy – i jaka – lewica w Polsce przetrwa prawicowy kurs polskiej i światowej polityki.
Szymon Hołownia jest politykiem najbardziej odpowiadającym zarówno profilowi prezydenta opisanemu w konstytucji, jak i wyobrażeniom Polek i Polaków. Oczywiście nie oznacza to, że ma największe szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich, ale wbrew niechętnym komentarzom kibiców zarówno KO, jak i PiS – z kilku powodów ciągle stać go na przyzwoity wynik.
Jeśli pan premier doszedł do wniosku, że ten rząd powinien być mniejszy, to pozostaje nam się z tego cieszyć – ocenił prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP Rafał Trzaskowski na antenie Polsat News.
Przed nami kolejna odsłona sporu o Paulinę Matysiak, która pozostała w partii Razem, jednocześnie poszukując własnej drogi. Odwieszona w grudniu znów ma kłopoty: tym razem chodzi o jej wypowiedź podczas debaty zorganizowanej przez Dwie Lewe Ręce. Co to wszystko mówi o kondycji lewicy?
Uczestnicy wysłuchania publicznego w Sejmie w większości bardzo negatywnie ocenili projekt nowelizacji ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polski. Ich zdaniem nie zwiększy bezpieczeństwa, a narusza prawa człowieka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas