Aktualizacja: 15.12.2021 18:16 Publikacja: 15.12.2021 18:16
Premier Saksonii Michael Kretschmer (z CDU) znienawidzony przez przeciwników szczepień
Foto: AFP
Nieco wcześniej kilkunastu niemieckich polityków otrzymało przesyłki zawiadamiające o „krwawym oporze" przeciwko rozważanemu obowiązkowi szczepień. Prócz listu przesyłki zawierały kawałek mięsa zawiniętego w aluminiową folię z ostrzeżeniem, że jest zainfekowany covidem oraz cyklonem B, czyli gazem używanym do ludobójstwa w Auschwitz. Policja szuka nadawcy czy nadawców tych przesyłek. Nikt nie ma złudzeń, że wraz z zaostrzeniem przepisów antycovidowych rośnie determinacja przeciwników szczepień.
Już niebawem na aukcję trafi niezwykły eksponat – powstałe w 1714 roku skrzypce Stradivariusa. Mogą stać się one najdroższym instrumentem muzycznym sprzedanym kiedykolwiek na aukcji.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Eksplozja ładunku wybuchowego w hallu luksusowego apartamentowca poraniła kilka osób, w tym poszukiwanego przez ukraińską prokuraturę Armena Sarkisjana. Zmarł w szpitalu.
Zdejmowanie z półek alkoholu pochodzącego z USA, odwoływanie wyjazdów do Stanów Zjednoczonych i buczenie w czasie grania hymnu USA - tak Kanadyjczycy reagują na nałożenie przez Donalda Trumpa 25-procentowych ceł na towary sprowadzane do USA z tego kraju.
Zanim na polecenie prezydenta USA Donalda Trumpa amerykańskie służby rozpoczęły szeroko zakrojoną akcję przeciw nielegalnym imigrantom, na liście deportacyjnej były tysiące Polaków. Do tej pory Polacy stanowili niewielki odsetek deportowanych ze Stanów Zjednoczonych.
Blisko cztery dekady po upadku komunizmu 60 proc. mieszkańców naszego kraju uważa, że wiara jest znaczącym lub kluczowym czynnikiem tożsamości narodowej. To dużo więcej niż w krajach zachodniej Europy.
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie głośnej afery maseczkowej. Nie ujawni powodów, bo decyzję zaskarżyło do sądu Ministerstwo Zdrowia – ustaliła „Rzeczpospolita”.
W przypadku większości spółek z sektora medycznego można się podziewać kontynuacji pozytywnych tendencji w wynikach. Część jednak nie zaliczy końcówki zeszłego roku do udanych.
Trudności w dostępie do lekarzy, zbyt wysoki koszt badań poza NFZ, brak potrzeby i poczucie bycia zdrowym to główne powody, które powstrzymują Polaków przed profilaktyką onkologiczną – wynika z najnowszych badań.
Najnowsze wyniki badań pokazały pozytywny związek pomiędzy suplementacją kwasami omega-3 a „wiekiem biologicznym”. Ciekawy rezultat uzyskano m.in. łącząc suplementację omega-3 z witaminą D i regularnymi ćwiczeniami fizycznymi. Co odkryto?
Niewłaściwe warunki pracy, choroby cywilizacyjne, starzejące się społeczeństwo to wyzwania, z którymi musi mierzyć się rynek pracy. Dbanie o zdrowie pracowników jest jedną z odpowiedzi na te wyzwania. Władze samorządu województwa lubelskiego ogłosiły nabór wniosków do działania 9.5 „Ochrona środowiska pracy”, programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego.
– Nie możemy zakładać, że każda osoba – zwłaszcza ta, która nie ma dostępu do komputera czy internetu – będzie wiedziała, kiedy i dlaczego powinna poddać się badaniom profilaktycznym – mówi dr hab. n. med. Beata Jagielska, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii.
Nie jest jasne, jak zaaprobowany na poniedziałkowym zjeździe CDU rewolucyjny plan ograniczenia imigracji po wygranych wyborach miałby zostać wcielony w życie.
W 2024 roku odnotowano 1028 incydentów w ochronie zdrowia wobec 405 incydentów w 2023 roku – wynika z danych CSIRT CeZ.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas