Aktualizacja: 23.09.2019 09:53 Publikacja: 23.09.2019 09:35
7 zdjęć
ZobaczFoto: AFP
Protestujący, wyposażeni w banery, plakaty i transparenty, zgromadzili się przed budynkiem szwajcarskiego parlamentu. - Fakt, że tak wielu ludzi dziś przyszło, jest znaczącym sygnałem przeciwko niekontrolowanemu wprowadzeniu 5G - oceniła Tamlin Schibler Ulmann, wiceprzewodnicząca grupy Frequencia, organizującej manifestację.
W lipcu Monako stało się pierwszym krajem w Europie, który uruchomił sieć telefonii komórkowej 5G opartą na technologii chińskiej firmy Huawei. Jest ona postrzegana przez Stany Zjednoczone jako poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Ale krytycy ze Szwajcarii koncentrują się na innej sprawie. Twierdzą, że promieniowanie elektromagnetyczne, emitowane przez tę technologię, stwarza bezprecedensowe zagrożenia dla zdrowia i środowiska - w porównaniu z poprzednimi generacjami technologii mobilnej.
85-letni Oded Lifshitz, posiadający także obywatelstwo Polski, jest na liście zabitych zakładników, których ciała mają w czwartek wrócić do Izraela. Pół życia poświęcił pojednaniu z Palestyńczykami.
W najnowszym odcinku podcastu „Globalny Chrząszcz” Jerzy Haszczyński rozmawia z prof. Wadymem Wasiutynskim, ukraińskim psychologiem społecznym.
Władze niemieckiej Brandenburgii odrzuciły plan stworzenia na Wyspie Odrzańskiej w Kuestrin-Kietz ośrodka dla migrantów czekających na deportację.
Rosyjscy parlamentarzyści chcą zamienić świętowanie „dnia grzesznej miłości” na obchody Dnia Miękkiej Zabawki albo Święta Przyjaźni i Koleżeństwa.
Część z 300 rosyjskich wędkarzy, uwięzionych na krze dryfującej po Morzu Ochockim, odmówiło ewakuacji - poinformowało rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
Sejm uchwalił w piątek wieczorem ustawę wprowadzającą możliwość czasowego (na 60 dni) i terytorialnego ograniczenia przyjmowania wniosków o ochronę międzynarodową.
Oto prawdziwa nauka płynąca z „Na smyczy Kremla”: powierzchnia życia politycznego w Europie i gdzie indziej jest tylko pozornie tym, czym się wydaje i za co ją bierzemy.
I cóż, że z Czech, skoro „Kingdom Come: Deliverance II” cieszy i na dodatek bawi.
Zależność pomiędzy gatunkami zwierząt przypomina relację ludzi, którzy znali się w szkole, ale ich drogi się rozeszły.
„3000 metrów nad ziemią” dzieli widzów. Jedni się bawią, drudzy są rozczarowani.
Warto pamiętać, że powieść „Robot” Adama Wiśniewskiego-Snerga została wybrana na najważniejszą polską książkę fantastyczną.
Stylowy kryminał „The Order” nawiązuje do najlepszych tradycji gatunku. A przy tym dotyka problemu, który w erze polaryzacji może wybuchnąć ze zdwojoną siłą.
Wkrótce rozpocznie się proces Energy Transfer Partners przeciwko Greenpeace. Gigant na amerykańskim rynku energetycznym żąda, by organizacja ekologiczna zapłaciła 300 milionów dolarów odszkodowania za działanie na szkodę kontrowersyjnego projektu rurociągu Dakota Access Pipeline.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas