Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.01.2016 22:52 Publikacja: 12.01.2016 22:30
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Tymoteusz Borowski
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
CD Project RED
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Ewelina Marciniak
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Kuba Ziołek
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Kwadrofonik
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Łukasz Orbitowski
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Magnus von Horn
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Marcin Świętkiewicz
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Foto: Fotorzepa/Marek Dusza
Magnusa von Horna nagrodzono za film „Intruz”, jeden z najważniejszych debiutów ostatnich lat w naszym kinie. „Za dyscyplinę i powściągliwość w penetrowaniu mrocznej strony życia. Za dojrzałe, trzymające w napięciu psychologiczne kino najwyższej próby” – głosi laudacja. Von Horn uważa się na równi za reżysera polskiego, jak i szwedzkiego.
Zgodnie z oczekiwaniami Paszport Polityki w kategorii „Teatr” wręczono Ewelinie Marciniak „za pracowitość, rozmach inscenizacyjny i poczucie humoru. Za przynoszące ciekawe rezultaty eksplorowanie tematu kobiet w męskim świecie teatru”. Chociaż o nominacji zdecydowały jej wcześniejsze prace reżyserskie, szczególnie „Portret damy” według powieści Henry’ego Jamesa zrealizowany w gdańskim Teatrze Wybrzeże, to zatrudnienie pary aktorów porno do swej najnowszej sztuki „Śmierć i dziewczyna” we wrocławskim Teatrze Polskim i zamieszanie wokół premiery nie mogło być bez wpływu na nagrodę „Polityki”.
Prace tego artysty dysydenta zna cały świat. Jedną ?z nich Ai Weiwei przygotował dla Parku Rzeźby na Bródnie – pisze Monika Kuc.
Na Wawelu można podziwiać ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla z muzeów we Lwowie i w Stanisławowie.
Na Wawelu można podziwiać ponad 20 ekspresyjnych XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla, przywiezionych z muzeów we Lwowie i Stanisławowie.
Na pierwszej edycji Biennale Sztuki na Malcie, w którym biorą udział artyści z 23 krajów, otwarto polski pawilon narodowy oraz dwie prezentacje przygotowane przez OmenaArt Foundation.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
- Chcieli mi pomóc konstruktorzy, ale nie radzili sobie z duszą i nie dowierzali radzieckim uczonym, którzy ją zważyli i obdarzyli minusowym ciężarem - mówi rzeźbiarz Jerzy Kędziora o wystawie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
Na wojnie Rosji z Ukrainą zginął znany ukraiński aktor Jakiw Tkaczenko. 45-latek występował m.in. w polskim serialu „Wataha” oraz filmie „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.
W jednym z ostatnich wywiadów lider Nine Inch Nails Trent Reznor potwierdził, że wraz z Atticusem Rossem pracują nad nowym materiałem. Muzyk przyznał, że przyświeca im wizja stworzenia czegoś, co nie będzie tak rozczarowujące, jak współczesny pop.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
W „Pułapce na myszy” Agathy Christie aktorzy Ateneum pokazują, że umieją grać na różnych instrumentach równocześnie. Czy to jeden z najlepszych spektakli roku? Niewykluczone.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
W grudniu, dokładnie w pierwszej dekadzie grudnia, a jeszcze dokładniej: w dzień św. Mikołaja, Stanisław Tym wyruszył w kolejny rejs. Tym razem już ostateczny.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas