Aktualizacja: 13.02.2018 20:00 Publikacja: 13.02.2018 20:00
Foto: 123RF
Pracodawcy oraz specjaliści HR od początku twierdzili, że jest to demotywator aktywizacji zawodowej kobiet i to niezależnie od miejsca zamieszkania czy też statusu społecznego. Rządzącym teoretycznie zależało na wzroście liczby urodzin, a gdy efekty okazały się mało atrakcyjne, przestawiono wajchę propagandy na likwidację nierówności społecznych, czyli socjalizm. Prawda leży oczywiście zupełnie gdzie indziej, o czym wszyscy dobrze wiedzą. Niezależnie od powodów i intencji twórców programu przez niecałe dwa lata rynek pracy stał się duzo trudniejszy dla pracodawców i nie wiadomo, kiedy wróci na dawne tory. Według najnowszej publikacji GUS aktywność zawodowa młodych kobiet spadła do najniższego poziomu od co najmniej 19 lat i w 2017 r. wyniosła 74 proc. O wiele gorsza informacja jest taka, że aktywność zawodowa osób korzystających z 500+ na jedno dziecko wynosi niespełna 70 proc., podczas gdy rodziny z jedynakiem, które nie pobierają 500+, mają aktywność na poziomie 89 proc. Trzeba było czekać dwa lata, aby potwierdzić, że sztandarowy program rządu 500+ wręcz zachęca do bierności zawodowej. Jeśli te dane nadal nie przekonują, to są kolejne, które pokazują główne przyczyny niepodejmowania pracy przez kobiety w ubiegłym roku.
Ubiegły rok był kolejnym okresem spadku liczby pracujących w sektorze przedsiębiorstw, a przewidywania firm nie dają większych nadziei na odbicie w najbliższych miesiącach.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Jeśli nie chcesz zrezygnować z pracy zdalnej, musisz się liczyć z mniejszym wyborem ofert, a niekiedy ze zwolnieniem.
Stagnacja niemieckiej gospodarki pozostawia coraz głębsze ślady na rynku pracy. W styczniu pracy szukało rekordowo dużo osób – najwięcej od prawie dziesięciu lat. Stopa bezrobocia również znacząco wzrasta.
Firmy borykające się z niedoborem rąk do pracy nie powinny liczyć na polskich emigrantów deportowanych z USA. Część z nich może wręcz rywalizować o pracowników.
Na całym świecie, w tym w Polsce, najbardziej pożądanym przez pracowników obszarem podwyższania umiejętności jest teraz sztuczna inteligencja.
Jeśli z powodu sporów w wymiarze sprawiedliwości nie dojdzie do prawomocnego osądzenia stalinowskiej zbrodni, będzie to blamaż całego państwa.
Jeśli osoba prowadzi kilka przedsiębiorstw, to mamy do czynienia z kilkoma administratorami. W razie nałożenia kar z RODO ich obroty nie powinny być kumulowane.
Intrygujące jest to, czy sztuka może i powinna wpływać na kształt prawa i wybory dokonywane przez sądy.
Samorząd adwokatów - zawodu zrzeszającego ludzi wszechstronnie wykształconych inspiruje się „Moralnością pani Dulskiej”.
Zarówno okrzyk „Nie bać Tuska”, jak i „***** ***” mają charakter wulgarny. Czy oznacza to, że automatycznie zostaje popełnione wykroczenie?
Przepisy nie nakazują oznaczania, że treści, które publikujemy, zostały stworzone lub współtworzone przez AI. Nie mamy więc pewności, czy ich autorem jest człowiek czy sztuczna inteligencja.
Słuchając i oceniając publiczne wypowiedzi prawników, wiele osób łapie się za głowy, a powinniśmy zacząć od ustalenia, w jakiej roli oni występują.
Po wyrokach NSA Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapewnia, że ponownie przeanalizuje sprawę firmy, której wskutek zmiany przepisów cofnięto zezwolenie na przetwarzanie odpadów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas