Wirtualny świat o wirtualnym Sejmie

Gliński w tablecie, posłowie ćwierkają, internet szaleje.

Publikacja: 07.03.2013 13:56

Wirtualny świat o wirtualnym Sejmie

Foto: PAP, Paweł Supernak Paweł Supernak

Żyjemy w ciekawych czasach, kiedy granica między rzeczywistością fizyczną i rzeczywistością wirtualną właściwie już zniknęła. Przykład tego mieliśmy w Sejmie, gdzie zobaczyć  mogliśmy profesora Glińskiego przemawiającego z ... tabletu prezesa Kaczyńskiego. Pomysł sprytny, bo pokazał absurd niedopuszczenia obecności - na sali plenarnej i w telewizji - kandydata na premiera, a przy okazji zagrał na nosie śmiejącym się ze staroświeckości prezesa (inna sprawa to wykonanie tej akcji). Tymczasem podczas gdy ten przemawiał, obecni na sali posłowie, najwyraźniej pilnie zasłuchani w to, co ma do powiedzenia kandydat na premiera,  natychmiast rzucili się do swoich tabletów, by "ćwierkać" bon moty. Z mieszanymi efektami.

 

Kaczyński nie mówi, puszcza Glińskiego z iPada. Program zawiera lokowanie produktu. #apple twitter.com/ARozenek/statu…

Prezes Kaczyński w roli uchwytu dla IPada.

To nie może być prawda....#Sejm

"@grzmocik: Jakie jest stanowisko PO ws powołania IPAD'a na premiera Polski?" Teraz lepiej rozumiem znaczenie terminu premier techniczny.

Aktywni byli też publicyści i blogerzy...

Przepraszam, nie śledzę debaty w Sejmie. Czy rząd już iPadł?

Prezes z e-Dzieciątkiem

Ale jaja, prawica przejmuje iPada, lemingi zostają ze szczawiem i mirabelkami

Prawicowe pajace z "GaPola" na TT są w ekstazie pomysłu. No pewnie. Przedszkole im się przypomina...

Na żart pozwolił sobie nawet zawiadujący kontem Parlamentu Europejskiego, który zaćwierkał: "Ostachowicz: po wystąpieniu prezesa Kaczyńskiego, zaprezentujemy nagranie holograficzne z odpowiedzią premiera"

I tylko szkoda przemówienia Jarosława Kaczyńskiego, które było wyjątkowo niekaczystowskie i niepopulistyczne, co zauważyli nawet dziennikarze sceptyczni wobec PiS-u (w tym autor niniejszej notki). Prezes partii opozycyjnej zdecydowanie, ale bez emocji wytykał błędy rządu w każdej dziedzinie.

Gospodarki:

W Polsce mamy obecnie do czynienia z narastającym problemem nędzy, coraz więcej rodzin, także wielodzietnych, żyje poniżej minimum egzystencji. W 2011 roku - po raz pierwszy od lat - doszło do wzrostu liczby rodzin żyjących poniżej tego minimum. 31 proc. osób w tej grupie to ludzie młodzi, poniżej 18. roku życia.

Edukacji:

Sześciolatki w szkołach - zupełne nieporozumienie, cyfryzacja - niepowodzenie, reakcja na wzrost przemocy w szkołach - po prostu zabawna. Rok bezpiecznej szkoły? Proszę państwa, możemy też ogłosić rok dobrobytu, czy nawet rok Singapuru w Polsce, bo trzeba coś robić. Czy zlikwidowano system nauki dla testów? Nie. Co zrobiono z gimnazjami? Nic. Co ze szkołami zawodowymi? Nic, po prostu nic

Służby zdrowia:

Polska "pobiła rekord UE", jeśli chodzi o udział pacjentów w opłatach za lekarstwa, kolejki do specjalistów, oczekiwanie na operacje, tragiczne wydarzenia, takie jak śmierć dzieci. "I mamy w gruncie rzeczy tylko jedną receptę ze strony rządu - komercjalizować, prywatyzować. Czyli krótko mówiąc: wprowadzać w sferę służby zdrowia pieniądz jako czynnik rozstrzygający

Funduszy Europejskich:

Mieć takie pieniądze i zawalić program budowy dróg i doprowadzić do upadku tylu firm - to mistrzostwo świata, to jest Mount Everest złego rządzenia."

I polityki zagranicznej:

W stosunkach z Rosją mamy do czynienia ze zjawiskami nadzwyczajnymi: mamy serwilizm, mamy nieustanne demonstrowanie, że nic nie znaczymy, a nasz status jest obniżany i mamy sprawę Smoleńska, w której uznaliśmy, że żadne regulacje międzynarodowe po prostu nie obowiązują. W relacjach polsko-rosyjskich obowiązuje wola Rosji i Rosjanie nieustannie to wykorzystują (...).

Odpowiedź premiera, który nawet nie próbował bronić swojego dorobku, ale skupił się na demaskowaniu złych intencji Kaczyńskiego, mówi natomiast samo za siebie.

Publicystyka
Weekend straconych szans – PiS przejmuje inicjatywę w kampanii prezydenckiej?
felietony
Marek A. Cichocki: Upadek Klausa Schwaba z Davos odkrywa prawdę o zachodnim liberalizmie
Publicystyka
Koniec kampanii wyborczej na kółkach? Dlaczego autobusy stoją w tym roku w garażach
analizy
Jędrzej Bielecki: Radosław Sikorski nie ma już złudzeń w sprawie Donalda Trumpa
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Publicystyka
Marek Migalski: Rafał Trzaskowski, czyli zmienny jak prezydent