Minister Sikorski chwali owoce pracy prof. Biniendy

Nie wiemy czy po tej wpadce opozycja będzie nazywać Radosława Sikorskiego nadal mianem „mistrza twitterowej dyplomacji”

Publikacja: 19.10.2012 17:36

Wiesław Binienda, w warszawskim klubie "Palladium"

Wiesław Binienda, w warszawskim klubie "Palladium"

Foto: PAP/serwis codzienny, Andrzej Hrechorowicz n Andrzej Hrechorowicz

 

 

 

 

Radosław Sikorski na Twitterze:

Pierwszy polski Dreamliner wzbił się w powietrze - TVN24http://www.tvn24.pl/pierwszy-polski-dreamliner-wzbil-sie-w-powietrze,283608,s.html …

Minister Spraw Zagranicznych, co lubi podkreślać oksfordczyk, chyba nie wiedział w co się pakuje. Bo Andrzej Duda, dziś poseł PiS a wcześniej minister w Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego, rezolutnie zauważył:

R. Sikorski zachwyca się Boeingiem 787 Dreamliner w barwach LOT. A w projektowaniu silników tego cudeńka uczestniczył Prof. W. Binienda.

Pereira: Sikorski gratuluje polskiego Dreamlinera. Budował go prof. Bineninda, którego jednym głosem PO i jej wyznawcy nazywali ekspertem z ""

Andrzej Duda: Jak to się stało, że LOT chwali się Dreamlinerami projektowanymi przez gościa, który zdaniem rządowych "ekspertów" nie zna się na rzeczy?

Pereira replikował: związki LOT-u z BK? :)

MiG @Mishkaaaa odpowiedział obu: LOT ma oficjalnie nadac temu 787 im Wieslawa Biniendy. Dlatego sie chwala.

Natomiast serwis fakt.pl o prof. Biniendzie pisze wprost:

W Ameryce o jego ekspertyzy zabiegają najpotężniejsze firmy lotnicze. Pracuje na prestiżowej uczelni w Ohio w USA. Brał udział w budowie przełomowego dla lotnictwa samolotu Boeing 787 Dreamliner. Tymczasem w Polsce profesor Wiesław Binienda jest przedmiotem kpin

Mało osób wie, że ekspert sejmowej komisji ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej prof. Wiesław Binienda jest współautorem nowego specjalnego materiału kompozytowego z włókien węglowych plecionych. To właśnie ten materiał został wybrany do budowy nowego silnika odrzutowego General Electric GEnx, który montowany jest w najnowszych samolotach Boeing 787 Dreamliner.

Prof. Wiesław Binienda uchodzi bowiem w USA za guru jeśli chodzi o materiały z których budowane są samoloty i ich poszycia. O jego wykłady i ekspertyzy zabiegają największe uczelnie techniczne świata, a także wiele firm lotniczych.

Wisław Binienda ma 56 lat. Mieszka w USA, gdzie jest dziekanem Wydziału Inżynierii Cywilnej na prestiżowym University of Akron w Akron w stanie Ohio. W 2000 roku uzyskał tam tytuł profesora. Wykłada tam i recenzuje prace doktorskie.

I dalej:

W Polsce profesor Binienda stał się sławny, gdy opracował analizę dotyczącą katastrofy smoleńskiej, z której wynika, że skrzydło tupolewa nie mogło odpaść w trakcie kolizji z brzozą. Ponieważ wyniki uzyskane przez profesora Wiesława Biniendę były sprzeczne z ustaleniami Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, zaprosił on polskich naukowców do odniesienia się do jego analiz.

Serwis publikuje CV profesora. Wykształciła go Polska, a dopiero "w roku wojny Jaruzelskiego z Narodem" wyemigrował do USA. Gdyby nie stan wojenny może nasz udział w Dreamlinerach byłby większy niż jednoosobowy.

 

Radosław Sikorski na Twitterze:

Pierwszy polski Dreamliner wzbił się w powietrze - TVN24http://www.tvn24.pl/pierwszy-polski-dreamliner-wzbil-sie-w-powietrze,283608,s.html …

Pozostało jeszcze 95% artykułu
Publicystyka
Weekend straconych szans – PiS przejmuje inicjatywę w kampanii prezydenckiej?
felietony
Marek A. Cichocki: Upadek Klausa Schwaba z Davos odkrywa prawdę o zachodnim liberalizmie
Publicystyka
Koniec kampanii wyborczej na kółkach? Dlaczego autobusy stoją w tym roku w garażach
analizy
Jędrzej Bielecki: Radosław Sikorski nie ma już złudzeń w sprawie Donalda Trumpa
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Publicystyka
Marek Migalski: Rafał Trzaskowski, czyli zmienny jak prezydent