Gin o smaku brukselki. Smak, którego nikt nie chciał

Brukselkowy gin wyprodukowano z prawdziwych warzyw. A część przychodu ze sprzedaży trafi na cele dobroczynne.

Publikacja: 04.09.2019 15:51

Gin o smaku brukselki. Smak, którego nikt nie chciał

Foto: Twitter

Szkocki producent ginu Pickering wyprodukował specjalny, świąteczny gin o smaku brukselki. Warzywo to jest na Wyspach dość mocno kojarzone z świętami Bożego Narodzenia. I podobnie, jak w Polsce, niesłusznie cieszy się u wielu opinią niesmacznego dodatku do dań. Użycie brukselki do produkcji ginu wzbudziło więc u Brytyjczyków pewne kontrowersje.

Szkocka wytwórnia do wyprodukowania trunku nie użyła sztucznych aromatów czy dodatków smakowych. Zgodnie z najnowszymi trendami użyto wyłącznie naturalnych brukselek. Dziennik „The Mirror" skomentował efekt końcowy pisząc „alkohol, o który nikt nie prosił". Twórcy są jednak raczej zadowoleni.

- To było interesujące wyzwanie – próba zbalansowania smaku brukselki, którego nie da się pomylić z niczym innym, by uzyskać właściwy smak – mówił Matt Gammell, główny gorzelnik i współzałożyciel firmy.

- Tak czy inaczej, uwielbiamy efekt końcowy i jest to idealny napój do dzielenia się nim w święta z rodziną czy przyjaciółmi – dodaje, cytowany przez „The Mirror", Gammell.

Do wyprodukowania limitowanej serii brukselkowego ginu użyto ponad 10 tysięcy brukselek. Smak opisywany jest jako „zaskakująco słodki, lekko orzechowy z zielonym, zielnym i pieprznym akcentem". Brukselkowy gin będzie dostępny tylko w zestawach z innymi smakami (m in. ginem o smaku klementynek czy żurawiny).

Producent deklaruje, że część przychodu ze sprzedaży trafić ma na cele charytatywne, z przeznaczeniem na zapewnienie towarzystwa starszym osobom, które w innych okolicznościach spędzałyby święta samotnie.

Przemysł spożywczy
W tym i w przyszłym roku mniej kawy z Brazylii
Przemysł spożywczy
Kakao będzie drożeć jeszcze latami. Miliardowe inwestycje nie zwrócą się szybko
Przemysł spożywczy
Amerykańska firma ma nakarmić rosyjskie wojsko. Kreml skonfiskował ją za rzekome przekręty
Przemysł spożywczy
Eksport szansą dla producentów mocnych alkoholi
Przemysł spożywczy
Kryzys ryżowy: Japonia uwalnia rezerwy strategiczne najważniejszego produktu żywnościowego