Aktualizacja: 16.02.2025 15:42 Publikacja: 30.08.2023 11:21
Rebel Whooper
Foto: Bloomberg
Klienci Burger Kinga w Stanach Zjednoczonych wystosowali pozew zbiorowy, w którym oskarżają popularną sieć fast foodów o wprowadzanie konsumentów w błąd. Jak twierdzą, kanapki Whopper w reklamach udostępnianych w internecie i telewizji sprawiają wrażenie nawet o 35 proc. większych od tych, które są sprzedawane w lokalach sieci.
Rozmiar kanapek to nie jedyna rzecz, która rozwścieczyła amerykańskich klientów. Przekonują również w pozwie, że Whopper na zdjęciach firmy ma dwa razy więcej mięsa, a składniki wręcz „wylewają się z bułki”. Kanapki serwowane przez sieć mają być, zdaniem klientów, znacznie uboższe, przez co czują się oszukani.
Ben & Jerry's oskarżył swoją spółkę macierzystą, Unilever, o próbę cenzurowania treści dotyczących Donalda Trumpa. Koncern szykuje się do wydzielenia specjalnej firmy, która będzie zarządzać wszystkimi markami lodów należącymi do Unilevera.
W obliczu wysokich cen ryżu spowodowanych problemami z zaopatrzeniem rząd w Tokio poinformował, że w marcu zacznie uwalniać 210 tysięcy ton metrycznych tego podstawowego produktu ze swoich rezerw awaryjnych, mając nadzieję na poprawę sytuacji na japońskim rynku.
Alkohole z Polski podbijają rynki zagraniczne, a najlepiej radzą sobie trunki mocne, z wódką na czele. Spada natomiast eksport piwa, a nowym hitem sprzedażowym stają się wina z Polski.
Nową butelkę brytyjskiej firmy Frugalpac pokazały w praktyce trzy firmy winiarskie na salonie Wine Paris (10-12 lutego). Jest atrakcyjna pod wieloma względami, zwłaszcza może zwiększyć eksport wina z Francji – sugeruje federacja eksporterów FEVS.
Coca-Cola może sprzedawać więcej napojów w opakowaniach plastikowych, jeśli w wyniku ceł na import aluminium nałożonych przez Donalda Trumpa podrożeją puszki aluminiowe. Taką informację przekazał inwestorom dyrektor generalny firmy James Quincey.
Największa sieć fast-food na świecie zanotowała pierwszy od czasów pandemii spadek sprzedaży i zysków, co analitycy tłumaczą podwyżkami cen. Teraz firma próbuje z tym walczyć nową ofertą w obniżonych cenach.
Ponad rok temu właściciel marki Burger King na rosyjskim rynku obiecał opuścić ten kraj w związku z agresją wobec Ukrainy. Rosjanie jednak nadal mogą cieszyć się Whooperem.
W reklamach burgery zawsze wyglądają pięknie i soczyście, w rzeczywistości już niekoniecznie. Sieci fast food muszą przez to walczyć z licznymi pozwami.
Burger King zrezygnował w Indiach z dodawania pomidorów do swych dań z powodu skoku ich cen o 450 proc.
Marka ma nowego operatora franczyzy McWin, z którym chce zdecydowanie przyspieszyć uruchamianie nowych placówek - plan to 200 lokali.
Burger King będzie sprzedawać wegańskie nuggetsy w całej Wielkiej Brytanii w ramach zobowiązania, że do 2030 roku jego menu będzie w 50 proc. bezmięsne.
Na profilach Burger Kinga w mediach społecznościowych pojawiła się zachęta, by w weekend kupić frytki w McDonald’s.
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sobie dopiero w przypadku awarii albo utraty zasięgu. Nie możemy wtedy dokonać przelewu ani wysłać ważnego maila, innym razem bezskutecznie dzwonimy na numer alarmowy w sytuacji zagrożenia życia. A mimo to, rozbudowa infrastruktury wciąż napotyka w Polsce na przeszkody.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas