Aktualizacja: 03.04.2015 07:49 Publikacja: 02.04.2015 22:00
Whisky zyskuje na popularności, ale nie jest w stanie zagrozić wódce.
Foto: Bloomberg
O 32 proc. zmalał import szkockiej do Polski w 2014 roku – podaje Scotch Whisky Association. Spośród 20 największych rynków eksportowych flagowego trunku Szkotów głębszy spadek – o 41 proc. – zanotował jedynie Singapur.
Tak słaby wynik sprawił, że Polska spadła na 15. miejsce (ex aequo z Holandią). W 2013 r. była 11. Import szkockiej zwiększył się wówczas o 39 proc. Był to największy wzrost w grupie kluczowych dla niej krajów.
W Polsce handel alkoholem reguluje ustawa z 1982 r., co oznacza kompletne nieprzystawanie jej do rzeczywistości z brakiem uregulowania sprzedaży online na czele. Dlatego ponad 20 organizacji branżowych wspólnie apeluje do premiera o zmiany prawa.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Lubelski komornik ogłosił dwie licytacje akcji Manufaktury Piwa Wódki i Wina. Akcje Manufaktury zostały wycenione na 1,5 mln oraz 4,8 mln zł mimo gigantycznych problemów finansowych spółki. Holding może jednak czekać cała seria egzekucji.
Komornik z Lublina wystawił właśnie na sprzedaż blisko 360 tys. akcji Manufaktury Piwa Wódki i Wina. Licytacja ruszy w grudniu. Janusz Palikot jest winien wierzycielowi ponad 14,7 mln zł.
Nie żyje Henryk Lipka, założyciel firm Viandes Riviera Lipka Freres i SuperDrob. Znany biznesmen zmarł w wieku 80 lat.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Jaki scenariusz czeka branżę spożywczą? Jakie wizje dla polskiego handlu, a jakie trendy dla konsumentów? O tym będą rozmawiać uczestnicy XVII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Diageo, największy na świecie producent napojów alkoholowych oraz właściciel takich marek jak Smirnoff, Johnnie Walker, Baileys i Guinness, poinformował, że zakończy swoją działalność w Rosji do końca 2022 roku.
Brytyjski producent alkoholi Diageo postanowił wzmocnić dział produkcji tequili. Jednocześnie pozbywa się znanej marki whisky.
Wyższa akcyza uderzyła już w rynek alkoholi – mówi Krzysztof Michalski, szef Diageo Polska.
W 2013 roku awansowaliśmy na 11. miejsce wśród krajów, gdzie trafia najwięcej szkockiej whisky na świecie. Rok wcześniej byliśmy o pięć oczek niżej.
Whisky jest trunkiem, ?którego sprzedaż rośnie u nas najszybciej. Ten trend chcą wykorzystać jej najwięksi producenci.
Do amerykańskiego piosenkarza i aktora trafi połowa udziałów w DeLeon, producencie tequili, w pozostałe zainwestował koncern alkoholowy Diageo
Szkocka zalewa polski rynek. W kolejnych latach moda na nią nie minie, ale sprzedaż będzie rosła wolniej.
Nasz kraj miał istotny wkład w poprawę wyników koncernu Diageo w Europie Wschodniej w roku 2012/2013. Należał do rynków, gdzie udziały jego sztandarowej marki zwiększyły się wówczas najbardziej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas