Aktualizacja: 03.04.2015 07:49 Publikacja: 02.04.2015 22:00
Whisky zyskuje na popularności, ale nie jest w stanie zagrozić wódce.
Foto: Bloomberg
O 32 proc. zmalał import szkockiej do Polski w 2014 roku – podaje Scotch Whisky Association. Spośród 20 największych rynków eksportowych flagowego trunku Szkotów głębszy spadek – o 41 proc. – zanotował jedynie Singapur.
Tak słaby wynik sprawił, że Polska spadła na 15. miejsce (ex aequo z Holandią). W 2013 r. była 11. Import szkockiej zwiększył się wówczas o 39 proc. Był to największy wzrost w grupie kluczowych dla niej krajów.
Niespełna 32-letni Rusłan Alisułtanow stał się właścicielem dawnego majątku Danone w Rosji. To człowiek bliski klanowi Kadyrowa, który od wojny czeczeńskiej rządzi tym jednym z najbiedniejszych regionów Rosji.
Od miesięcy ceny niektórych produktów żywnościowych na świecie znów pną się w górę. Drożeją oleje roślinne i produkty mleczne. Ceny masła rosną nieprzerwanie już od 14 miesięcy, w efekcie pobiły historyczny rekord.
Aż 83 proc. z nas wyrzuca jedzenie między 23 a 30 grudnia. To przekłada się na 61,7 tys. ton, czyli aż 1,6 kg na osobę. W okresie świąt w naszych koszach najczęściej lądują owoce i warzywa, mięso, zupy, pieczywo, nabiał, ryby i sałatki.
Coca-Cola zdecydowała się zmienić swoje cele środowiskowe i rezygnuje z ambitnego planu zmiany opakowań na bardziej przyjazne środowisku. Organizacje ekologiczne są oburzone.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Grupa Carlsberg potwierdziła, że sprzedała swoje rosyjskie aktywa i tym samym znika z tego kraju. Według komunikatu transakcja zostanie sfinalizowana „w ciągu kilku najbliższych dni”. Jednym z kupców ma być dobry znajomy Putina, z którym założyli klub judo.
Diageo, największy na świecie producent napojów alkoholowych oraz właściciel takich marek jak Smirnoff, Johnnie Walker, Baileys i Guinness, poinformował, że zakończy swoją działalność w Rosji do końca 2022 roku.
Brytyjski producent alkoholi Diageo postanowił wzmocnić dział produkcji tequili. Jednocześnie pozbywa się znanej marki whisky.
Wyższa akcyza uderzyła już w rynek alkoholi – mówi Krzysztof Michalski, szef Diageo Polska.
W 2013 roku awansowaliśmy na 11. miejsce wśród krajów, gdzie trafia najwięcej szkockiej whisky na świecie. Rok wcześniej byliśmy o pięć oczek niżej.
Whisky jest trunkiem, ?którego sprzedaż rośnie u nas najszybciej. Ten trend chcą wykorzystać jej najwięksi producenci.
Do amerykańskiego piosenkarza i aktora trafi połowa udziałów w DeLeon, producencie tequili, w pozostałe zainwestował koncern alkoholowy Diageo
Szkocka zalewa polski rynek. W kolejnych latach moda na nią nie minie, ale sprzedaż będzie rosła wolniej.
Nasz kraj miał istotny wkład w poprawę wyników koncernu Diageo w Europie Wschodniej w roku 2012/2013. Należał do rynków, gdzie udziały jego sztandarowej marki zwiększyły się wówczas najbardziej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas