Aktualizacja: 06.08.2015 11:27 Publikacja: 06.08.2015 11:27
Foto: Materiały Producenta
Pierwszy swój komunikat prasowy podał FoodCare. Jak podkreślił, decyzje Urzędu Patentowego z 5 sierpnia 2015 roku są ostateczne i wykonalne. Urząd oddalił wnioski o unieważnienie znaków Black Tiger i Wild Tiger stwierdzając, że „nie uzasadnione są zarzuty działania w złej wierze".
- To ogromny sukces w walce o sprawiedliwość. Decyzja o oddaleniu tego wniosku pozostawia w mocy znaki Black Tiger i Wild Tiger, których jedynym prawowitym właścicielem pozostaje od lat niezmiennie firma FoodCare i daje nam pierwszeństwo przed konkurencją w posługiwaniu się tymi znakami – podkreśla Wiesław Włodarski właściciel FoodCare.
Hennessy chcąc uniknąć karnego cła zastanawia się nad przeniesieniem do Chin rozlewni swego koniaku. Wiadomość o tym skłoniła do strajku połowę załogi rozlewni w Cognac, 500 pracowników.
Rosyjski urząd patentowy Rospatent otrzymał wniosek firmy o zarejestrowanie nowej marki wódki . Wnioskodawcą jest firma technologiczna z St Petersburga RAU IT - poinformował „Moscow Times”.
Prokuratur generalny Rosji sprawdzi informacje o zawyżaniu przez producentów cen na przetwory mleczne. Takie polecenie wydał mu Kreml. Reżim niepokoi rosnące niezadowolenie Rosjan z coraz większych podwyżek cen żywności.
Masło od początku roku zdrożało już o 40 proc. Ile może kosztować w święta? - Zbliżamy się do 10 zł - mówi ekspert. Wszystko przez to, że producentom bardziej opłaca się dziś wytwarzanie np. serów, a nie masła.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Okazało się, że polscy konsumenci także w przypadku żywności szukają tańszych zamienników – mówi Andrzej Gantner, wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności. – Żywność w wydatkach Polaków staje się coraz znaczącym ciężarem i dlatego szukają oszczędności – dodaje.
Firma, której nie unieważniono znaku towarowego, ma do niego prawa. Trzeba się jednak liczyć z odwołaniem.
Na ten rynek trafiają już nasze słodycze i napoje. Teraz czas na wołowinę, drób i jabłka.
Nie mam potrzeby szukać inwestora. Podtrzymuję plany debiutu giełdowego za kilka lat. Interesuje nas wejście na giełdę w Londynie – mówi Wiesław Włodarski, właściciel firmy FoodCare w rozmowie z Beatą Drewnowską.
W Polsce przybywa napojów i wód, które dzięki dodatkom poprawiają urodę, zdrowie czy kondycję. Od Zachodu dzieli nas jednak wciąż spory dystans.
W tym roku ma szanse paść rekord w naszym eksporcie rolno-spożywczym. Znaczący udział mogą mieć w tym państwa afrykańskie.
Słynny trener piłkarskiej drużyny Chelsea został twarzą napoju firmy FoodCare.
FoodCare zapłacił 15 mln zł fundacji Równe Szanse Dariusza Michalczewskiego. Ale chce mieć pewność, że ta działa bez zarzutu.
FoodCare, producent m.in. napojów Black i Frugo pozwał Maspex za naruszenie majątkowych praw autorskich oraz popełnianie czynów nieuczciwej konkurencji. Wadowicka firma odpiera zarzuty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas